Dünya Nüfusu Kaç?

2018 Yılı Dünya Toplam Nüfusu:
7.632.819.325

(7 milyar 632 milyon 819 bin 325)

 

Yıllara (2007-2018) Göre Dünya Nüfusu Grafiği (World Population Trend Chart)

 

2018 Ülke Toplam Nüfusları Tablosu (Country Population Table)

2019 yılı sonuçlarına göre 2018 yılında Dünya’nın en yüksek nüfuslu (kalabalık) ülkesi Çin, en düşük nüfuslu ülkesi ise Vatikan‘dır.
Yüz ölçümü (alan) bakımından ise Dünya’nın en büyük ülkesi 16.376.870km² ile Rusya‘dır. Dünya’nın en küçük ülkesi olan Vatikan‘ın ise alanı 1km²’den küçüktür.

Ülke (Country)Ülke Nüfusları (Country Population)Yıllık Göç (Migration)Yaş Ortalaması (Age of Average)
Çin (China)1.409.517.397-339.69037
Hindistan (India)1.339.180.127-515.64327
Amerika Birleşik Devletleri (US)324.459.463900.00038
Endonezya (Indonesia)263.991.379-167.00028
Brezilya (Brazil)209.288.2783.18531
Pakistan (Pakistan)197.015.955-236.38422
Nijerya (Nigeria)190.886.311-60.00018
Bangladeş (Bangladesh)164.669.751-505.29726
Rusya (Russia)143.989.754203.57739
Meksika (Mexico)129.163.276-60.00028
Japonya (Japan)127.484.45071.62746
Etiyopya (Ethiopia)104.957.438-12.00019
Filipinler (Philippines)104.918.090-130.00024
Mısır (Egypt)97.553.151-55.00525
Vietnam (Viet Nam)95.540.800-40.00030
Demokratik Kongo (DR Congo)82.114.224355.42546
Türkiye (Turkey)81.339.9883.01217
İran (Iran)81.162.788-80.00030
Almanya (Germany)80.810.525325.43430
Tayland (Thailand)69.037.51333.46338
İngiltere (UK)66.181.585198.00040
Fransa (France)64.979.54872.34441
Tanzanya (Tanzania)59.359.90052.82946
İtalya (Italy)57.310.019-40.00017
Güney Afrika (South Africa)56.717.156161.30026
Myanmar (Myanmar)53.370.609-94.85628
Kenya (Kenya)50.982.21233.92741
Güney Kore (South Korea)49.699.862-10.00019
Kolombiya (Colombia)49.065.615-29.00030
İspanya (Spain)46.354.321-114.00043
Uganda (Uganda)44.271.0416.00031
Arjantin (Argentina)44.222.947-40.00040
Ukrayna (Ukraine)42.862.958-30.00016
Cezayir (Algeria)41.318.142-28.65428
Sudan (Sudan)40.533.330-117.87719
Irak (Iraq)38.274.61892.73319
Polonya (Poland)38.170.712-14.79940
Kanada (Canada)36.624.199229.14441
Afganistan (Afghanistan)35.739.580-61.42228
Fas (Morocco)35.530.08189.60117
Suudi Arabistan (Saudi Arabia)32.938.213318.00030
Peru (Peru)32.165.485-48.00027
Özbekistan (Uzbekistan)31.977.065-13.82427
Venezuela (Venezuela)31.910.641-13.29426
Malezya (Malaysia)31.624.264156.33028
Angola (Angola)29.784.19317.46416
Mozambik (Mozambique)29.668.834-5.00017
Gana (Ghana)29.304.998-74.47423
Nepal (Nepal)28.833.629-10.00020
Yemen (Yemen)28.250.420-15.00219
Madagaskar (Madagascar)25.570.895-1.50019
Kuzey Kore (North Korea)25.490.965-5.40334
Fildişi Sahili (Côte d'Ivoire)24.450.561182.62137
Kamerun (Cameroon)24.294.75012.00018
Avustralya (Australia)24.053.727-7.20018
Tayvan (Taiwan)23.626.45634.00040
Nijerya (Niger)21.477.348-5.69915
Sri Lanka (Sri Lanka)20.876.917-96.95432
Burkina Faso (Burkina Faso)19.679.306-59.99941
Malawi (Malawi)19.193.382-25.00017
Mali (Mali)18.622.104-6.00017
Romanya (Romania)18.541.980-60.49016
Kazakhstan18.269.868-831.57920
Kazakistan (Kazakhstan)18.204.49931.96129
Şili (Chile)18.054.72616.16434
Zambiya (Zambia)17.094.130-6.89817
Guetemala (Guatemala)17.035.93812.53742
Zimbabve (Zimbabwe)16.913.503-10.02621
Hollanda (Netherlands)16.624.858-7.60027
Ekvator (Ecuador)16.529.904-50.00019
Senegal (Senegal)16.005.373-30.00024
Kamboçya (Cambodia)15.850.567-19.99918
Çad (Chad)14.899.99420.00016
Somali (Somalia)14.742.523-45.37417
Gine (Guinea)12.717.176-50.00018
Güney Sudan (South Sudan)12.575.71485.00019
Ruanda (Rwanda)12.208.407-15.82019
Benin (Benin)11.532.127-13.19331
Tunus (Tunisia)11.484.636-14.65441
Burundi (Burundi)11.429.33651.73441
Belçika (Belgium)11.175.692-8.45418
Küba (Cuba)11.159.773-32.36043
Bolivya (Bolivia)11.051.600-12.35924
Haiti (Haiti)10.981.229-30.00023
Yunanistan (Greece)10.864.245-14.00018
Dominik (Dominican Republic)10.766.998-30.60226
Çek Cumhuriyeti (Czech Republic)10.618.30311.99941
Portekiz (Portugal)10.329.506-28.00044
Ürdün (Jordan)9.910.70150.79241
İsveç (Sweden)9.827.589030
Azerbaycan (Azerbaijan)9.721.5596.00042
Birleşik Arap Emirlikleri (United Arab Emirates)9.702.353195.05722
Macaristan (Hungary)9.468.33815.16040
Honduras (Honduras)9.400.14596.00033
Belarus (Belarus)9.265.067-3.00023
Tacikistan (Tajikistan)8.921.343-20.00022
Avusturya (Austria)8.790.574-20.00040
Sırbistan (Serbia)8.735.45353.43443
İsviçre (Switzerland)8.476.00579.45342
Papua Yeni Gine (Papua New Guinea)8.321.5703.89930
İsrail (Israel)8.251.162-20022
Togo (Togo)7.797.694-1.99919
Sierra Leone (Sierra Leone)7.557.212-4.20018
Hong Kong (Hong Kong)7.364.88314.97843
Laos (Laos)7.084.571-4.89443
Bulgaristan (Bulgaria)6.858.160-35.49823
Paraguay (Paraguay)6.811.297-17.34025
Libya (Libya)6.377.853-48.08326
El Salvador (El Salvador)6.374.616-86.68127
Nikaragua (Nicaragua)6.217.581-27.00025
Kırgızistan (Kyrgyzstan)6.082.357250.00029
Lübnan (Lebanon)6.045.117-27.58025
Türkmenistan (Turkmenistan)5.758.075-10.00026
Singapur (Singapore)5.733.55121.36842
Danimarka (Denmark)5.708.84467.58640
Finlandiya (Finland)5.523.23116.28342
Kongo (Congo)5.447.6622.26939
Slovakya (Slovakia)5.305.38344.36339
Norveç (Norway)5.260.750-12.00019
Eritre (Eritrea)5.068.831-32.00019
Filistin (State of Palestine)4.920.724-8.75019
Umman (Oman)4.905.7693.93231
Kostarika (Costa Rica)4.761.657-27.99937
Liberya (Liberia)4.731.906-4.00019
İrlanda (Ireland)4.705.81818.17937
Orta Afrika (Central African Republic)4.659.080-79.22618
Yeni Zellanda (New Zealand)4.636.262163.50029
Moritanya (Mauritania)4.420.1848.00020
Kuveyt (Kuwait)4.189.353-6.55443
Panama (Panama)4.136.528134.00033
Hırvatistan (Croatia)4.098.5875.62128
Moldova (Moldova)4.051.212-1.90636
Gürcistan (Georgia)3.912.061-61.05438
Porto Riko (Puerto Rico)3.663.131-20.70636
Bosna-Hersek (Bosnia & Herzegovina)3.507.017-32.27441
Uruguay (Uruguay)3.456.750-6.00035
Moğolistan (Mongolia)3.075.647-3.00027
Arnavutluk (Albania)2.930.450-6.10734
Ermenistan (Armenia)2.930.187-18.68536
Jamaika (Jamaica)2.890.299-18.61929
Litvanya (Lithuania)2.890.297-29.24343
Katar (Qatar)2.639.211120.40031
Nambiya (Namibia)2.533.794-27421
Botsvana (Botswana)2.291.6613.00024
Lesotho (Lesotho)2.233.339-5.00021
Gambiya (Gambia)2.100.568-2.69517
Gabon (Gabon)2.083.160-1.77137
Makedonya (TFYR Macedonia)2.079.9763.31443
Slovenya (Slovenia)2.025.13717.08823
Gine-Bissau (Guinea-Bissau)1.949.670-16.66543
Letonya (Latvia)1.861.283-2.00119
Bayreyn (Bahrain)1.492.5848.40031
Svaziland (Swaziland)1.369.125-1.00034
Trinidad ve Tobago (Trinidad and Tobago)1.367.254-1.20020
Ekvator Ginesi (Equatorial Guinea)1.309.632-2.10342
Doğu Timor (Timor-Leste)1.296.311-10.00117
Estonya (Estonia)1.267.68918.00022
Mauritius (Mauritius)1.265.138-2.41636
Kıbrıs (Cyprus)1.179.5514.50235
Cibuti (Djibouti)956.9851.20024
Fiji (Fiji)905.502-5.74428
Reunion (Réunion)876.562-2.82835
Komorlar (Comoros)813.912-2.00020
Butan (Bhutan)807.6102.00026
Guyana (Guyana)777.859-5.45625
Makao (Macao)628.960-62238
Solomon Adaları (Solomon Islands)622.5678.47038
Karadağ (Montenegro)611.343-2.37420
Lüksemburg (Luxembourg)583.4559.74139
Batı Sahra (Western Sahara)563.402-1.00028
Surinam (Suriname)552.62857227
Yeşil Burun Adaları (Cabo Verde)546.388-2.21024
Maldivler (Maldives)449.568-2.00142
Guadeloupe (Guadeloupe)436.3304.38328
Brunei (Brunei )430.8351.88941
Malta (Malta)428.69740630
Bahamalar (Bahamas)395.3611.93433
Belize (Belize)384.896-3.35444
Martinique (Martinique)374.6811.51923
İzlanda (Iceland)335.025-43336
Fransız Guyanası (French Guiana)285.71943639
Fransız Polinezyası (French Polynesia)283.007-1.00031
Vanuatu (Vanuatu)282.7311.20024
Barbados (Barbados)276.2551.13233
Yeni Kaledonya (New Caledonia)276.24412122
Mayotte (Mayotte)253.045-30019
Sao Tome ve Príncipe (Sao Tome & Principe)204.327-1.12018
Samoa (Samoa)196.440-2.53821
Saint Lucia (Saint Lucia)178.844833
Guam (Guam)165.31473143
Manş Adaları (Channel Islands)164.229-1.51930
Curaçao (Curaçao)160.5391.36341
Kiribati (Kiribati)116.398-42622
Saint Vincent ve Grenadinler (St Vincent & Grenadines)109.897-1.00030
Tonga (Tonga)108.020-1.61621
Grenada (Grenada)107.825-85527
Mikronezya (Micronesia)105.544-1.63822
Aruba (Aruba)105.26425140
Virgin Adaları (US Virgin Islands)104.901-90041
Antigua ve Barbuda (Antigua and Barbuda)102.012-1131
Seyşeller (Seychelles)94.737-44035
Man Adası (Isle of Man)84.287bilinmiyor (unknown)bilinmiyor (unknown)
Andorra (Andorra)76.965bilinmiyor (unknown)bilinmiyor (unknown)
Dominika (Dominica)73.925bilinmiyor (unknown)bilinmiyor (unknown)
Cayman Adaları (Cayman Islands)61.559bilinmiyor (unknown)bilinmiyor (unknown)
Bermuda (Bermuda)61.349bilinmiyor (unknown)bilinmiyor (unknown)
Grönland (Greenland)56.480bilinmiyor (unknown)bilinmiyor (unknown)
Saint Kitts ve Nevis (Saint Kitts & Nevis)55.641bilinmiyor (unknown)bilinmiyor (unknown)
Amerikan Samoası (American Samoa)55.345bilinmiyor (unknown)bilinmiyor (unknown)
Kuzey Mariana Adaları (Northern Mariana Islands)55.144bilinmiyor (unknown)bilinmiyor (unknown)
Marshall Adaları (Marshall Islands)53.127bilinmiyor (unknown)bilinmiyor (unknown)
Faroe Adaları (Faeroe Islands)49.290bilinmiyor (unknown)bilinmiyor (unknown)
Saint Martin (Sint Maarten)40.120bilinmiyor (unknown)bilinmiyor (unknown)
Monako (Monaco)38.695bilinmiyor (unknown)bilinmiyor (unknown)
Lihtenştayn (Liechtenstein)37.922bilinmiyor (unknown)bilinmiyor (unknown)
Turks ve Caicos Adaları (Turks and Caicos)35.446bilinmiyor (unknown)bilinmiyor (unknown)
Cebelitarık (Gibraltar)34.571bilinmiyor (unknown)bilinmiyor (unknown)
San Marino (San Marino)33.400bilinmiyor (unknown)bilinmiyor (unknown)
Britanya Virjin Adaları (British Virgin Islands)31.196bilinmiyor (unknown)bilinmiyor (unknown)
Hollanda Antilleri (Caribbean Netherlands)25.398bilinmiyor (unknown)bilinmiyor (unknown)
Palau (Palau)21.729bilinmiyor (unknown)bilinmiyor (unknown)
Cook Adaları (Cook Islands)17.380bilinmiyor (unknown)bilinmiyor (unknown)
Anguilla (Anguilla)14.909bilinmiyor (unknown)bilinmiyor (unknown)
Wallis ve Futuna (Wallis & Futuna)11.773bilinmiyor (unknown)bilinmiyor (unknown)
Tuvalu (Tuvalu)11.359bilinmiyor (unknown)bilinmiyor (unknown)
Nauru (Nauru)11.192bilinmiyor (unknown)bilinmiyor (unknown)
Saint Pierre ve Miquelon (Saint Pierre & Miquelon)6.320bilinmiyor (unknown)bilinmiyor (unknown)
Montserrat (Montserrat)5.177bilinmiyor (unknown)bilinmiyor (unknown)
Saint Helena (Saint Helena)4.049bilinmiyor (unknown)bilinmiyor (unknown)
Falkland Adaları (Falkland Islands)2.910bilinmiyor (unknown)bilinmiyor (unknown)
Niue (Niue)1.618bilinmiyor (unknown)bilinmiyor (unknown)
Tokelau (Tokelau)1.300bilinmiyor (unknown)bilinmiyor (unknown)
Vatikan (Holy See)792bilinmiyor (unknown)bilinmiyor (unknown)

 

Yıllara (2007-2018) Göre Dünya Nüfusu Tablosu (World Population Trend Table)

YılDünya NüfusuYıllık Değişim (%)Şehir Merkezi Nüfusu (%)
20187.632.819.3251.09%55%
20177.550.262.1011.12%54%
20167.466.964.2801.14%54%
20157.383.008.8201.16%54%
20147.298.453.0331.18%53%
20137.213.426.4521.20%53%
20127.128.176.9351.21%52%
20117.043.008.5861.22%52%
20106.958.169.1591.23%51%
20096.873.741.0541.24%51%
20086.789.771.2531.24%50%
20076.706.418.5931.25%50%

Yorumlar