Afyonkarahisar Nüfusu Kaç?

Afyonkarahisar ‘ın 2020 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
736.912

(736 Bin 912)

Yıllara (2007-2020) Göre Afyonkarahisar Nüfusu Grafiği

2020 Afyonkarahisar İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
MerkezAfyonkarahisar313.063156.882156.181
SandıklıAfyonkarahisar55.25226.86728.385
DinarAfyonkarahisar47.51623.65423.862
BolvadinAfyonkarahisar45.13322.64822.485
EmirdağAfyonkarahisar39.51819.93519.583
SinanpaşaAfyonkarahisar39.43219.56619.866
ŞuhutAfyonkarahisar36.69018.24018.450
ÇayAfyonkarahisar31.17415.27415.900
İhsaniyeAfyonkarahisar27.80713.98113.826
İscehisarAfyonkarahisar25.04312.58512.458
SultandağıAfyonkarahisar14.5176.9797.538
ÇobanlarAfyonkarahisar14.3557.1977.158
DazkırıAfyonkarahisar11.3975.7175.680
BaşmakçıAfyonkarahisar9.6174.7974.820
HocalarAfyonkarahisar9.2454.5794.666
BayatAfyonkarahisar7.5733.7603.813
EvcilerAfyonkarahisar7.3113.6603.651
KızılörenAfyonkarahisar2.2691.0781.191

Yıllara (2007-2020) Göre Afyonkarahisar Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
2020736.912367.399369.513
2019729.483362.447367.036
2018725.568360.152365.416
2017715.693354.438361.255
2016714.523354.458360.065
2015709.015351.993357.022
2014706.371350.370356.001
2013707.123351.007356.116
2012703.948348.548355.400
2011698.626347.311351.315
2010697.559344.822352.737
2009701.326348.194353.132
2008697.365345.899351.466
2007701.572348.589352.983

Afyonkarahisar İl Haritası

Yorumlar