Bolu Nüfusu Kaç?

Bolu’nun 2020 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
314.802

(314 Bin 802)

Yıllara (2007-2020) Göre Bolu Nüfusu Grafiği

2020 Bolu İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
MerkezBolu212.641105.256107.385
GeredeBolu33.56116.71316.848
MudurnuBolu18.6909.4349.256
GöynükBolu14.9177.5207.397
MengenBolu13.7486.9836.765
YeniçağaBolu6.7623.3543.408
DörtdivanBolu6.5853.2033.382
SebenBolu4.7862.3012.485
KıbrıscıkBolu3.1121.5761.536

Yıllara (2007-2020) Göre Bolu Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
2020314.802156.340158.462
2019316.126156.777159.349
2018311.810154.711157.099
2017303.184150.383152.801
2016299.896148.481151.415
2015291.095144.501146.594
2014284.789140.405144.384
2013283.496140.572142.924
2012281.080139.805141.275
2011276.506137.385139.121
2010271.208133.958137.250
2009271.545135.227136.318
2008268.882134.056134.826
2007270.417134.502135.915

Bolu İl Haritası

Yorumlar