Yozgat Nüfusu Kaç?

Yozgat’ın 2020 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
419.095

(419 Bin 95)

Yıllara (2007-2020) Göre Yozgat Nüfusu Grafiği

2020 Yozgat İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
MerkezYozgat104.07952.13451.945
SorgunYozgat80.52540.33640.189
AkdağmadeniYozgat42.40721.19921.208
YerköyYozgat35.56717.38318.184
BoğazlıyanYozgat34.01917.30816.711
SarıkayaYozgat32.71416.37016.344
ÇekerekYozgat19.4159.5359.880
ŞefaatliYozgat14.7497.3297.420
SaraykentYozgat12.6516.3256.326
ÇayıralanYozgat12.4576.1796.278
KadışehriYozgat10.7685.3735.395
AydıncıkYozgat9.9674.9784.989
YenifakılıYozgat5.3962.6752.721
ÇandırYozgat4.3812.1332.248

Yıllara (2007-2020) Göre Yozgat Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
2020419.095209.257209.838
2019421.200210.127211.073
2018424.981211.936213.045
2017418.650208.841209.809
2016421.041210.600210.441
2015419.440209.376210.064
2014432.560216.152216.408
2013444.211221.989222.222
2012453.211226.740226.471
2011465.696233.267232.429
2010476.096237.792238.304
2009487.365244.172243.193
2008484.206242.018242.188
2007492.127244.674247.453

Yozgat İl Haritası

1 Yorum

Yorumlar