Mardin Nüfusu Kaç?

Mardin ‘in 2019 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
838.778

(838 Bin 778)

 

Yıllara (2007-2019) Göre Mardin Nüfusu Grafiği

 

2019 Mardin İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
KızıltepeMardin256.664129.037127.627
ArtukluMardin178.15489.70788.447
MidyatMardin114.76357.35157.412
NusaybinMardin108.17253.78354.389
DerikMardin61.70630.72730.979
MazıdağıMardin36.30418.47617.828
DargeçitMardin27.71113.77613.935
SavurMardin26.58313.31313.270
YeşilliMardin14.6957.4977.198
ÖmerliMardin14.0267.2566.770

 

Yıllara (2007-2019) Göre Mardin Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
2019838.778420.923417.855
2018829.195417.000412.195
2017809.719406.320403.399
2016796.237400.475395.762
2015796.591400.478396.113
2014788.996395.968393.028
2013779.738391.422388.316
2012773.026388.736384.290
2011764.033384.735379.298
2010744.606371.019373.587
2009737.852370.911366.941
2008750.697378.451372.246
2007745.778373.067372.711

 

Mardin İl Haritası

Yorumlar