Mardin Nüfusu Kaç?

Mardin ‘in 2020 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
854.716

(854 Bin 716)

Yıllara (2007-2020) Göre Mardin Nüfusu Grafiği

2020 Mardin İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
KızıltepeMardin261.442131.370130.072
ArtukluMardin182.40092.12490.276
MidyatMardin117.36458.60658.758
NusaybinMardin111.67455.26756.407
DerikMardin62.61131.18731.424
MazıdağıMardin36.74718.70218.045
DargeçitMardin27.74313.76413.979
SavurMardin26.10113.07813.023
YeşilliMardin14.5157.4137.102
ÖmerliMardin14.1197.2696.850

Yıllara (2007-2020) Göre Mardin Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
2020854.716428.780425.936
2019838.778420.923417.855
2018829.195417.000412.195
2017809.719406.320403.399
2016796.237400.475395.762
2015796.591400.478396.113
2014788.996395.968393.028
2013779.738391.422388.316
2012773.026388.736384.290
2011764.033384.735379.298
2010744.606371.019373.587
2009737.852370.911366.941
2008750.697378.451372.246
2007745.778373.067372.711

Mardin İl Haritası

Yorumlar