Sakarya Nüfusu Kaç?

Sakarya ‘nın 2019 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
1.029.650

(1 Milyon 29 Bin 650)

 

Yıllara (2007-2019) Göre Sakarya Nüfusu Grafiği

 

2019 Sakarya İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
AdapazarıSakarya276.385137.644138.741
SerdivanSakarya147.50072.77974.721
AkyazıSakarya90.36245.18345.179
ErenlerSakarya89.12844.66444.464
HendekSakarya85.57042.23743.333
KarasuSakarya64.79032.35332.437
GeyveSakarya49.95825.17024.788
ArifiyeSakarya45.37523.89721.478
SapancaSakarya42.41621.08321.333
PamukovaSakarya29.74014.99014.750
FerizliSakarya27.34714.66212.685
KaynarcaSakarya24.13812.41011.728
KocaaliSakarya22.93811.61911.319
SöğütlüSakarya14.0887.1506.938
KarapürçekSakarya12.9826.6356.347
TaraklıSakarya6.9333.5243.409

 

Yıllara (2007-2019) Göre Sakarya Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
20191.029.650516.000513.650
20181.010.700505.645505.055
2017990.214496.488493.726
2016976.948490.935486.013
2015953.181477.879475.302
2014932.706467.167465.539
2013917.373458.987458.386
2012902.267451.295450.972
2011888.556445.863442.693
2010872.872436.494436.378
2009861.570431.261430.309
2008851.292426.366424.926
2007835.222416.508418.714

 

Sakarya İl Haritası

Yorumlar