Sakarya Nüfusu Kaç?

Sakarya ‘nın 2020 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
1.042.649

(1 Milyon 42 Bin 649)

Yıllara (2007-2020) Göre Sakarya Nüfusu Grafiği

2020 Sakarya İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
AdapazarıSakarya279.127139.229139.898
SerdivanSakarya148.80273.65275.150
AkyazıSakarya92.09346.05646.037
ErenlerSakarya90.85545.42145.434
HendekSakarya86.61242.90943.703
KarasuSakarya66.85233.28533.567
GeyveSakarya50.15425.22724.927
ArifiyeSakarya46.34424.16422.180
SapancaSakarya43.01821.38421.634
PamukovaSakarya29.97415.08014.894
FerizliSakarya27.39914.58612.813
KaynarcaSakarya24.27112.43811.833
KocaaliSakarya22.84511.53011.315
SöğütlüSakarya14.2037.2037.000
KarapürçekSakarya13.1306.6946.436
TaraklıSakarya6.9703.5303.440

Yıllara (2007-2020) Göre Sakarya Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
20201.042.649522.388520.261
20191.029.650516.000513.650
20181.010.700505.645505.055
2017990.214496.488493.726
2016976.948490.935486.013
2015953.181477.879475.302
2014932.706467.167465.539
2013917.373458.987458.386
2012902.267451.295450.972
2011888.556445.863442.693
2010872.872436.494436.378
2009861.570431.261430.309
2008851.292426.366424.926
2007835.222416.508418.714

Sakarya İl Haritası

Yorumlar