Samsun Nüfusu Kaç?

Samsun ‘un 2019 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
1.348.542

(1 Milyon 348 Bin 542)

Yıllara (2007-2019) Göre Samsun Nüfusu Grafiği

2019 Samsun İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
İlkadımSamsun338.614167.658170.956
AtakumSamsun215.633104.961110.672
BafraSamsun142.76171.20771.554
ÇarşambaSamsun138.54468.82069.724
CanikSamsun99.14949.68149.468
VezirköprüSamsun95.09747.08548.012
TermeSamsun71.49235.57135.921
TekkeköySamsun52.93526.63926.296
HavzaSamsun39.65619.50620.150
19 MayısSamsun25.89313.02512.868
AlaçamSamsun25.43012.65212.778
KavakSamsun21.07410.54510.529
AyvacıkSamsun20.44310.6429.801
SalıpazarıSamsun19.99010.2829.708
AsarcıkSamsun16.7788.3968.382
LadikSamsun16.3688.1098.259
YakakentSamsun8.6854.2764.409

Yıllara (2007-2019) Göre Samsun Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
20191.348.542669.055679.487
20181.335.716662.086673.630
20171.312.990649.524663.466
20161.295.927640.699655.228
20151.279.884632.014647.870
20141.269.989627.296642.693
20131.261.810623.435638.375
20121.251.722617.095634.627
20111.251.729617.701634.028
20101.252.693620.015632.678
20091.250.076618.849631.227
20081.233.677607.501626.176
20071.228.959606.187622.772

Samsun İl Haritası

Yorumlar