Samsun Nüfusu Kaç?

Samsun ‘un 2020 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
1.356.079

(1 Milyon 356 Bin 79)

Yıllara (2007-2020) Göre Samsun Nüfusu Grafiği

2020 Samsun İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
İlkadımSamsun336.501165.732170.769
AtakumSamsun221.082107.008114.074
BafraSamsun143.44371.15172.292
ÇarşambaSamsun140.24569.70070.545
CanikSamsun101.25350.72850.525
VezirköprüSamsun94.36046.74547.615
TermeSamsun71.93835.71036.228
TekkeköySamsun54.36327.40526.958
HavzaSamsun39.22119.25019.971
19 MayısSamsun26.04413.05412.990
AlaçamSamsun25.12312.47812.645
KavakSamsun21.15410.56010.594
AyvacıkSamsun19.84310.3059.538
SalıpazarıSamsun19.70910.1219.588
AsarcıkSamsun16.7068.3868.320
LadikSamsun16.3918.1038.288
YakakentSamsun8.7034.2394.464

Yıllara (2007-2020) Göre Samsun Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
20201.356.079670.675685.404
20191.348.542669.055679.487
20181.335.716662.086673.630
20171.312.990649.524663.466
20161.295.927640.699655.228
20151.279.884632.014647.870
20141.269.989627.296642.693
20131.261.810623.435638.375
20121.251.722617.095634.627
20111.251.729617.701634.028
20101.252.693620.015632.678
20091.250.076618.849631.227
20081.233.677607.501626.176
20071.228.959606.187622.772

Samsun İl Haritası

Yorumlar