Samsun Nüfusu Kaç?

Samsun’un 2022 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
1.368.488

(1 Milyon 368 Bin 488)

Yıllara (2007-2022) Göre Samsun Nüfusu Grafiği

2022 Samsun İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
İlkadımSamsun333.518164.270169.248
AtakumSamsun242.171116.292125.879
BafraSamsun142.19070.85971.331
ÇarşambaSamsun140.66469.91170.753
CanikSamsun100.64150.17150.470
VezirköprüSamsun90.30844.72845.580
TermeSamsun71.09235.33835.754
TekkeköySamsun56.31828.53727.781
HavzaSamsun38.49218.93219.560
2023-05-19 00:00:00Samsun26.98913.73813.251
AlaçamSamsun24.64712.27612.371
KavakSamsun22.74711.77710.970
SalıpazarıSamsun19.0179.8439.174
AyvacıkSamsun18.9289.8629.066
LadikSamsun16.0727.9478.125
AsarcıkSamsun16.0018.0377.964
YakakentSamsun8.6934.2804.413

Yıllara (2007-2022) Göre Samsun Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılErkek NüfusuKadın NüfusuToplam Nüfus
2022676.798691.6901.368.488
2021678.072693.2021.371.274
2020670.675685.4041.356.079
2019669.055679.4871.348.542
2018662.086673.6301.335.716
2017649.524663.4661.312.990
2016640.699655.2281.295.927
2015632.014647.8701.279.884
2014627.296642.6931.269.989
2013623.435638.3751.261.810
2012617.095634.6271.251.722
2011617.701634.0281.251.729
2010620.015632.6781.252.693
2009618.849631.2271.250.076
2008607.501626.1761.233.677
2007606.187622.7721.228.959

Samsun İl Haritası

Yorumlar