Bursa Nüfusu Kaç?

Bursa’nın 2019 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
3.056.120

(3 Milyon 56 Bin 120)

 

Yıllara (2007-2019) Göre Bursa Nüfusu Grafiği

 

2019 Bursa İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
OsmangaziBursa876.048439.958436.090
YıldırımBursa657.994331.532326.462
NilüferBursa465.956230.888235.068
İnegölBursa273.933138.076135.857
GemlikBursa113.49357.42756.066
MustafakemalpaşaBursa101.11950.37950.740
MudanyaBursa97.63147.67149.960
GürsuBursa93.78847.42546.363
KaracabeyBursa83.92342.01341.910
OrhangaziBursa79.14539.76639.379
KestelBursa68.20434.16034.044
YenişehirBursa53.92126.76127.160
İznikBursa43.53121.58121.950
OrhaneliBursa19.3879.5309.857
KelesBursa11.9975.9186.079
BüyükorhanBursa9.6664.7684.898
HarmancıkBursa6.3843.1033.281

 

Yıllara (2007-2019) Göre Bursa Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
20193.056.1201.530.9561.525.164
20182.994.5211.498.2191.496.302
20172.936.8031.470.3411.466.462
20162.901.3961.454.0591.447.337
20152.842.5471.423.5831.418.964
20142.787.5391.394.7151.392.824
20132.740.9701.371.9141.369.056
20122.688.1711.343.8941.344.277
20112.652.1261.325.7151.326.411
20102.605.4951.300.2831.305.212
20092.550.6451.273.4911.277.154
20082.507.9631.253.1511.254.812
20072.439.8761.218.7491.221.127

 

Bursa İl Haritası

Yorumlar