Bursa Nüfusu Kaç?

Bursa’nın 2020 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
3.101.833

(3 Milyon 101 Bin 833)

Yıllara (2007-2020) Göre Bursa Nüfusu Grafiği

2020 Bursa İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
OsmangaziBursa881.459441.739439.720
YıldırımBursa657.176330.109327.067
NilüferBursa484.832240.819244.013
İnegölBursa281.384141.314140.070
GemlikBursa115.40458.07457.330
MudanyaBursa102.52349.83152.692
MustafakemalpaşaBursa101.82050.55451.266
GürsuBursa96.98548.91948.066
KaracabeyBursa84.66642.34042.326
OrhangaziBursa80.11840.14139.977
KestelBursa70.86535.51235.353
YenişehirBursa54.31526.90127.414
İznikBursa44.10221.79622.306
OrhaneliBursa19.0559.3349.721
KelesBursa11.4995.7395.760
BüyükorhanBursa9.4854.6594.826
HarmancıkBursa6.1452.9863.159

Yıllara (2007-2020) Göre Bursa Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
20203.101.8331.550.7671.551.066
20193.056.1201.530.9561.525.164
20182.994.5211.498.2191.496.302
20172.936.8031.470.3411.466.462
20162.901.3961.454.0591.447.337
20152.842.5471.423.5831.418.964
20142.787.5391.394.7151.392.824
20132.740.9701.371.9141.369.056
20122.688.1711.343.8941.344.277
20112.652.1261.325.7151.326.411
20102.605.4951.300.2831.305.212
20092.550.6451.273.4911.277.154
20082.507.9631.253.1511.254.812
20072.439.8761.218.7491.221.127

Bursa İl Haritası

Yorumlar