Sivas Nüfusu Kaç?

Sivas ‘ın 2020 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
635.889

(635 Bin 889)

Yıllara (2007-2020) Göre Sivas Nüfusu Grafiği

2020 Sivas İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
MerkezSivas382.520190.730191.790
ŞarkışlaSivas38.31418.99119.323
YıldızeliSivas31.74816.13715.611
SuşehriSivas25.39212.59212.800
GemerekSivas22.34211.16911.173
ZaraSivas21.75311.10810.645
KangalSivas20.76010.75210.008
GürünSivas18.7009.4509.250
DivriğiSivas16.1958.3417.854
KoyulhisarSivas12.6376.2376.400
HafikSivas9.3594.6774.682
AltınyaylaSivas8.9894.5314.458
UlaşSivas8.4434.3834.060
İmranlıSivas7.4123.9023.510
AkıncılarSivas5.0672.5842.483
GölovaSivas3.4781.8021.676
DoğanşarSivas2.7801.3851.395

Yıllara (2007-2020) Göre Sivas Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
2020635.889318.771317.118
2019638.956319.624319.332
2018646.608323.575323.033
2017621.301311.120310.181
2016621.224309.364311.860
2015618.617307.439311.178
2014623.116309.864313.252
2013623.824311.798312.026
2012623.535311.893311.642
2011627.056314.206312.850
2010642.224328.304313.920
2009633.347318.905314.442
2008631.112316.848314.264
2007638.464320.557317.907

Sivas İl Haritası

1 Yorum

Yorumlar