Mersin Nüfusu Kaç?

Mersin ‘in 2020 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
1.868.757

(1 Milyon 868 Bin 757)

Yıllara (2007-2020) Göre Mersin Nüfusu Grafiği

2020 Mersin İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
TarsusMersin346.715174.617172.098
ToroslarMersin310.606155.881154.725
YenişehirMersin268.776129.859138.917
AkdenizMersin259.381131.889127.492
MezitliMersin211.538103.343108.195
ErdemliMersin144.54872.22872.320
SilifkeMersin125.17363.77261.401
AnamurMersin66.99433.80933.185
MutMersin63.26931.58331.686
BozyazıMersin26.94713.51513.432
GülnarMersin25.29612.87812.418
AydıncıkMersin11.2895.7435.546
ÇamlıyaylaMersin8.2254.2513.974

Yıllara (2007-2020) Göre Mersin Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
20201.868.757933.368935.389
20191.840.425919.594920.831
20181.814.468905.520908.948
20171.793.931895.374898.557
20161.773.852885.583888.269
20151.745.221869.989875.232
20141.727.255860.306866.949
20131.705.774849.548856.226
20121.682.848838.102844.746
20111.667.939831.244836.695
20101.647.899819.515828.384
20091.640.888823.453817.435
20081.602.908796.911805.997
20071.595.938801.112794.826

Mersin İl Haritası

Yorumlar