Mersin Nüfusu Kaç?

Mersin ‘in 2019 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
1.840.425

(1 Milyon 840 Bin 425)

 

Yıllara (2007-2019) Göre Mersin Nüfusu Grafiği

 

2019 Mersin İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
TarsusMersin342.373172.779169.594
ToroslarMersin303.010152.237150.773
YenişehirMersin266.117128.403137.714
AkdenizMersin262.265133.085129.180
MezitliMersin204.240100.181104.059
ErdemliMersin141.47670.78870.688
SilifkeMersin120.87361.06459.809
AnamurMersin66.06833.46132.607
MutMersin62.63931.31831.321
BozyazıMersin26.59513.39113.204
GülnarMersin25.42013.00212.418
AydıncıkMersin11.0235.6075.416
ÇamlıyaylaMersin8.3264.2784.048

 

Yıllara (2007-2019) Göre Mersin Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
20191.840.425919.594920.831
20181.814.468905.520908.948
20171.793.931895.374898.557
20161.773.852885.583888.269
20151.745.221869.989875.232
20141.727.255860.306866.949
20131.705.774849.548856.226
20121.682.848838.102844.746
20111.667.939831.244836.695
20101.647.899819.515828.384
20091.640.888823.453817.435
20081.602.908796.911805.997
20071.595.938801.112794.826

 

Mersin İl Haritası

Yorumlar