Karaman Nüfusu Kaç?

Karaman’ın 2019 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
253.279

(253 Bin 279)

Yıllara (2007-2019) Göre Karaman Nüfusu Grafiği

2019 Karaman İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
MerkezKaraman197.27698.30398.973
ErmenekKaraman28.56514.55814.007
SarıvelilerKaraman11.4955.8935.602
AyrancıKaraman7.9653.9983.967
KazımkarabekirKaraman4.3282.0122.316
BaşyaylaKaraman3.6501.8841.766

Yıllara (2007-2019) Göre Karaman Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
2019253.279126.648126.631
2018251.913125.992125.921
2017246.672123.370123.302
2016245.610122.153123.457
2015242.196120.940121.256
2014240.362120.067120.295
2013237.939118.380119.559
2012235.424116.848118.576
2011234.005116.562117.443
2010232.633115.432117.201
2009231.872115.069116.803
2008230.145114.230115.915
2007226.049111.771114.278

Karaman İl Haritası

Yorumlar