Karaman Nüfusu Kaç?

Karaman’ın 2020 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
254.919

(254 Bin 919)

Yıllara (2007-2020) Göre Karaman Nüfusu Grafiği

2020 Karaman İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
MerkezKaraman199.48299.64299.840
ErmenekKaraman28.41714.43213.985
SarıvelilerKaraman11.5105.8985.612
AyrancıKaraman7.9464.0133.933
KazımkarabekirKaraman3.9562.0031.953
BaşyaylaKaraman3.6081.8411.767

Yıllara (2007-2020) Göre Karaman Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
2020254.919127.829127.090
2019253.279126.648126.631
2018251.913125.992125.921
2017246.672123.370123.302
2016245.610122.153123.457
2015242.196120.940121.256
2014240.362120.067120.295
2013237.939118.380119.559
2012235.424116.848118.576
2011234.005116.562117.443
2010232.633115.432117.201
2009231.872115.069116.803
2008230.145114.230115.915
2007226.049111.771114.278

Karaman İl Haritası

Yorumlar