Ordu Nüfusu Kaç?

Ordu ‘nun 2020 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
761.400

(761 Bin 400)

Yıllara (2007-2020) Göre Ordu Nüfusu Grafiği

2020 Ordu İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
AltınorduOrdu224.100109.603114.497
ÜnyeOrdu130.46464.80765.657
FatsaOrdu123.00861.08461.924
PerşembeOrdu30.99716.05314.944
KumruOrdu29.82814.97414.854
KorganOrdu28.52014.50314.017
GölköyOrdu28.08414.21813.866
AybastıOrdu22.32611.08111.245
AkkuşOrdu22.11811.43910.679
UlubeyOrdu18.1879.3228.865
MesudiyeOrdu14.4897.5086.981
İkizceOrdu14.1267.2676.859
ÇatalpınarOrdu13.6586.8596.799
GürgentepeOrdu13.4966.8296.667
ÇaybaşıOrdu12.3986.3156.083
KabataşOrdu10.4395.2235.216
ÇamaşOrdu8.6434.3784.265
KabadüzOrdu8.2754.4523.823
GülyalıOrdu8.2444.1164.128

Yıllara (2007-2020) Göre Ordu Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
2020761.400380.031381.369
2019754.198376.933377.265
2018771.932386.547385.385
2017742.341371.061371.280
2016750.588376.243374.345
2015728.949364.236364.713
2014724.268361.627362.641
2013731.452366.011365.441
2012741.371370.631370.740
2011714.390356.675357.715
2010719.183358.386360.797
2009723.507361.422362.085
2008719.278358.910360.368
2007715.409356.553358.856

Ordu İl Haritası

Yorumlar