Sinop Nüfusu Kaç?

Sinop’un 2020 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
216.460

(216 Bin 416)

Yıllara (2007-2020) Göre Sinop Nüfusu Grafiği

2020 Sinop İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
MerkezSinop65.48932.41133.078
BoyabatSinop44.44321.99022.453
GerzeSinop26.19112.99113.200
AyancıkSinop23.73411.85911.875
DurağanSinop17.8618.9868.875
TürkeliSinop15.9737.9428.031
ErfelekSinop12.0246.0345.990
SaraydüzüSinop5.8852.9722.913
DikmenSinop4.8602.5042.356

Yıllara (2007-2020) Göre Sinop Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
2020216.460107.689108.771
2019218.243108.927109.316
2018219.733109.296110.437
2017207.427103.071104.356
2016205.478101.909103.569
2015204.133101.139102.994
2014204.526101.304103.222
2013204.568101.270103.298
2012201.31199.540101.771
2011203.027100.595102.432
2010202.740100.147102.593
2009201.13499.259101.875
2008200.79198.961101.830
2007198.41297.032101.380

Sinop İl Haritası

Yorumlar