Sinop Nüfusu Kaç?

Sinop’un 2019 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
218.243

(218 Bin 243)

Yıllara (2007-2019) Göre Sinop Nüfusu Grafiği

2019 Sinop İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
MerkezSinop65.84532.73433.111
BoyabatSinop44.43522.02022.415
GerzeSinop25.32712.57412.753
AyancıkSinop23.68611.78811.898
DurağanSinop19.81510.1359.680
TürkeliSinop15.8597.8987.961
ErfelekSinop11.9265.9865.940
SaraydüzüSinop6.3343.2103.124
DikmenSinop5.0162.5822.434

Yıllara (2007-2019) Göre Sinop Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
2019218.243108.927109.316
2018219.733109.296110.437
2017207.427103.071104.356
2016205.478101.909103.569
2015204.133101.139102.994
2014204.526101.304103.222
2013204.568101.270103.298
2012201.31199.540101.771
2011203.027100.595102.432
2010202.740100.147102.593
2009201.13499.259101.875
2008200.79198.961101.830
2007198.41297.032101.380

Sinop İl Haritası

Yorumlar