Erzurum Nüfusu Kaç?

Erzurum ‘un 2018 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
767.848

(767 Bin 848)

 

Yıllara (2007-2018) Göre Erzurum Nüfusu Grafiği

 

2018 Erzurum İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

Erzurum İlçeleriToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
Yakutiye191.22493.02998.195
Palandöken168.65183.05085.601
Aziziye62.28932.07830.211
Horasan39.44520.09019.355
Oltu30.96615.74015.226
Pasinler28.96114.71314.248
Karayazı28.50214.57613.926
Hınıs26.86513.76813.097
Tekman25.96913.14212.827
Aşkale23.58911.79911.790
Karaçoban23.24611.81611.430
Şenkaya18.2819.2289.053
Çat17.3899.0218.368
Tortum17.0548.5378.517
Köprüköy16.1788.3137.865
İspir15.8987.8308.068
Narman13.3816.7186.663
Uzundere8.7444.4044.340
Olur6.7153.3423.373
Pazaryolu4.5012.2412.260

 

Yıllara (2007-2018) Göre Erzurum Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
2018767.848383.435384.413
2017760.476379.227381.249
2016762.021381.138380.883
2015762.321382.163380.158
2014763.320384.356378.964
2013766.729384.015382.714
2012778.195391.290386.905
2011780.847393.081387.766
2010769.085384.630384.455
2009774.207389.761384.446
2008774.967391.588383.379
2007784.941393.589391.352

 

Erzurum İl Haritası

Yorumlar