Erzurum Nüfusu Kaç?

Erzurum ‘un 2020 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
758.279

(758 Bin 279)

Yıllara (2007-2020) Göre Erzurum Nüfusu Grafiği

2020 Erzurum İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
YakutiyeErzurum181.15088.83792.313
PalandökenErzurum173.26884.95888.310
AziziyeErzurum63.36632.30931.057
HorasanErzurum38.09019.33918.751
OltuErzurum30.25515.31014.945
PasinlerErzurum28.51314.51114.002
KarayazıErzurum27.61214.09113.521
HınısErzurum26.02813.29212.736
TekmanErzurum25.64912.97012.679
KaraçobanErzurum23.61011.94511.665
AşkaleErzurum22.84211.49111.351
TortumErzurum21.66110.91810.743
ŞenkayaErzurum17.3998.7238.676
ÇatErzurum17.0358.8588.177
KöprüköyErzurum15.5878.0227.565
İspirErzurum14.7757.2867.489
NarmanErzurum13.1836.6396.544
UzundereErzurum7.9193.9863.933
OlurErzurum6.5093.2553.254
PazaryoluErzurum3.8281.9211.907

Yıllara (2007-2020) Göre Erzurum Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
2020758.279378.661379.618
2019762.062379.893382.169
2018767.848383.435384.413
2017760.476379.227381.249
2016762.021381.138380.883
2015762.321382.163380.158
2014763.320384.356378.964
2013766.729384.015382.714
2012778.195391.290386.905
2011780.847393.081387.766
2010769.085384.630384.455
2009774.207389.761384.446
2008774.967391.588383.379
2007784.941393.589391.352

Erzurum İl Haritası

Yorumlar