Konya Nüfusu Kaç?

Konya ‘nın 2020 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
2.250.020

(2 Milyon 250 Bin 20)

Yıllara (2007-2020) Göre Konya Nüfusu Grafiği

2020 Konya İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
SelçukluKonya663.280327.363335.917
KaratayKonya351.422176.714174.708
MeramKonya344.549171.087173.462
EreğliKonya149.34674.64474.702
AkşehirKonya93.99846.04547.953
BeyşehirKonya75.53237.57837.954
ÇumraKonya67.90133.98533.916
SeydişehirKonya65.38532.77432.611
IlgınKonya54.31526.86527.450
CihanbeyliKonya52.11026.05326.057
KuluKonya51.49325.60125.892
KarapınarKonya50.30425.47124.833
KadınhanıKonya31.81716.06415.753
SarayönüKonya27.54213.79413.748
BozkırKonya25.83212.58113.251
YunakKonya22.10211.07611.026
HüyükKonya15.5957.6257.970
DoğanhisarKonya15.5207.4628.058
AltınekinKonya14.2717.2147.057
HadimKonya11.6285.8365.792
ÇeltikKonya9.7874.9764.811
GüneysınırKonya9.2664.6514.615
EmirgaziKonya8.4594.3134.146
TuzlukçuKonya6.3983.1203.278
TaşkentKonya6.0012.9943.007
DerebucakKonya5.9762.9802.996
AkörenKonya5.7662.9122.854
AhırlıKonya4.6572.2902.367
DerbentKonya4.2212.0462.175
HalkapınarKonya3.9741.9662.008
YalıhüyükKonya1.573770770

Yıllara (2007-2020) Göre Konya Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
20202.250.0201.118.8501.131.170
20192.232.3741.108.9681.123.406
20182.205.6091.094.4411.111.168
20172.180.1491.081.7181.098.431
20162.161.3031.073.6311.087.672
20152.130.5441.056.5401.074.004
20142.108.8081.046.1821.062.626
20132.079.2251.031.5631.047.662
20122.052.2811.014.2921.037.989
20112.038.5551.009.8551.028.700
20102.013.845996.1571.017.688
20091.992.675985.4381.007.237
20081.969.868974.700995.168
20071.959.082968.666990.416

Konya İl Haritası

Yorumlar