Konya Nüfusu Kaç?

Konya ‘nın 2019 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
2.232.374

(2 Milyon 232 Bin 374)

 

Yıllara (2007-2019) Göre Konya Nüfusu Grafiği

 

2019 Konya İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
SelçukluKonya662.808326.077336.731
MeramKonya344.546170.595173.951
KaratayKonya338.976170.440168.536
EreğliKonya146.99873.75073.248
AkşehirKonya93.88545.93447.951
BeyşehirKonya74.46937.13337.336
ÇumraKonya67.28233.73433.548
SeydişehirKonya64.82232.62932.193
IlgınKonya54.22826.75827.470
CihanbeyliKonya51.74825.85125.897
KuluKonya50.82525.28025.545
KarapınarKonya49.97825.39824.580
KadınhanıKonya32.14416.21715.927
SarayönüKonya27.02613.50213.524
BozkırKonya25.89412.59613.298
YunakKonya21.97211.00810.964
DoğanhisarKonya15.8107.6208.190
HüyükKonya15.6527.6338.019
AltınekinKonya14.3517.2807.071
HadimKonya12.0156.0185.997
ÇeltikKonya9.7134.9514.762
GüneysınırKonya9.2884.6884.600
EmirgaziKonya8.5354.3354.200
TuzlukçuKonya6.5293.1973.332
TaşkentKonya6.2963.1783.118
DerebucakKonya6.0313.0263.005
AkörenKonya5.8382.9312.907
AhırlıKonya4.7532.3292.424
DerbentKonya4.2672.0692.198
HalkapınarKonya4.0662.0142.052
YalıhüyükKonya1.629797832

 

Yıllara (2007-2019) Göre Konya Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
20192.232.3741.108.9681.123.406
20182.205.6091.094.4411.111.168
20172.180.1491.081.7181.098.431
20162.161.3031.073.6311.087.672
20152.130.5441.056.5401.074.004
20142.108.8081.046.1821.062.626
20132.079.2251.031.5631.047.662
20122.052.2811.014.2921.037.989
20112.038.5551.009.8551.028.700
20102.013.845996.1571.017.688
20091.992.675985.4381.007.237
20081.969.868974.700995.168
20071.959.082968.666990.416

 

Konya İl Haritası

Yorumlar