Giresun Nüfusu Kaç?

Giresun ‘un 2018 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
453.912

(453 Bin 912)

 

Yıllara (2007-2018) Göre Giresun Nüfusu Grafiği

 

2018 Giresun İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

Giresun İlçeleriToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
Merkez135.92066.82869.092
Bulancak66.73633.18133.555
Espiye34.59217.61416.978
Görele33.51016.74516.765
Tirebolu32.00815.85416.154
Şebinkarahisar21.81410.98310.831
Keşap20.61610.19410.422
Dereli20.40510.37810.027
Yağlıdere16.7588.4048.354
Piraziz14.6597.3577.302
Eynesil13.9556.5187.437
Alucra12.2506.2595.991
Çamoluk9.7595.2014.558
Güce7.8093.9253.884
Doğankent6.6903.4013.289
Çanakçı6.4313.2253.206

 

Yıllara (2007-2018) Göre Giresun Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
2018453.912226.067227.845
2017437.393217.251220.142
2016444.467220.414224.053
2015426.686210.967215.719
2014429.984212.489217.495
2013425.007209.961215.046
2012419.555207.160212.395
2011419.498207.579211.919
2010419.256206.730212.526
2009421.860209.355212.505
2008421.766209.058212.708
2007417.505206.447211.058

 

Giresun İl Haritası

Yorumlar