Giresun Nüfusu Kaç?

Giresun ‘un 2020 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
448.721

(448 Bin 721)

Yıllara (2007-2020) Göre Giresun Nüfusu Grafiği

2020 Giresun İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
MerkezGiresun140.23168.92571.306
BulancakGiresun68.55734.26234.295
EspiyeGiresun36.51219.26017.252
TireboluGiresun32.05515.84616.209
GöreleGiresun31.50915.61715.892
ŞebinkarahisarGiresun19.7159.9129.803
KeşapGiresun19.3729.5789.794
DereliGiresun19.3699.8769.493
YağlıdereGiresun15.5777.7647.813
PirazizGiresun14.2217.0027.219
EynesilGiresun13.2266.1177.109
AlucraGiresun9.4054.7764.629
GüceGiresun8.4924.3044.188
ÇamolukGiresun7.5073.9153.592
DoğankentGiresun6.7513.4583.293
ÇanakçıGiresun6.2223.1263.096

Yıllara (2007-2020) Göre Giresun Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
2020448.721223.738224.983
2019448.400223.422224.978
2018453.912226.067227.845
2017437.393217.251220.142
2016444.467220.414224.053
2015426.686210.967215.719
2014429.984212.489217.495
2013425.007209.961215.046
2012419.555207.160212.395
2011419.498207.579211.919
2010419.256206.730212.526
2009421.860209.355212.505
2008421.766209.058212.708
2007417.505206.447211.058

Giresun İl Haritası

Yorumlar