Türkiye Nüfusu Kaç?

Türkiye’nin 2020 Yılı Toplam Nüfusu:

83.614.362
(83 milyon 614 bin 362)

Yıllara (2007-2020) Göre Türkiye Nüfusu Grafiği

2020 Türkiye İl (Şehir) Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

2021 yılında açıklanan resmi sonuçlara göre 2020 yılında Türkiye’nin en yüksek nüfuslu (kalabalık) ili İstanbul, en düşük nüfuslu ili ise Bayburt‘tur.
2014 yılı verilerine göre ise yüz ölçümü (alan) bakımından Türkiye’nin en büyük şehri 40.838km² ile Konya, en küçük şehri ise 798km² ile Yalova‘dır.

İllerToplam NüfusErkekKadın
İstanbul15.546.4527.750.8367.711.616
Ankara5.663.3222.805.8772.857.445
İzmir4.394.6942.187.2262.207.468
Bursa3.101.8331.550.7671.551.066
Antalya2.548.3081.281.9431.266.365
Adana2.258.7181.127.5161.131.202
Konya2.250.0201.118.8501.131.170
Şanlıurfa2.115.2561.066.4021.048.854
Gaziantep2.101.1571.060.8201.040.337
Kocaeli1.997.2581.009.533987.725
Mersin1.868.757933.368935.389
Diyarbakır1.783.431899.516883.915
Hatay1.659.320833.146826.174
Manisa1.450.616728.724721.892
Kayseri1.421.455712.710708.745
Samsun1.356.079670.675685.404
Balıkesir1.240.285619.765620.520
Kahramanmaraş1.168.163592.920575.243
Van1.149.342585.854563.488
Aydın1.119.084557.066562.018
Tekirdağ1.081.065552.587528.478
Sakarya1.042.649522.388520.261
Denizli1.040.915518.742522.173
Muğla1.000.773508.504492.269
Eskişehir888.828443.227445.601
Mardin854.716428.780425.936
Trabzon811.901402.224409.677
Malatya806.156401.610404.546
Ordu761.400380.031381.369
Erzurum758.279378.661379.618
Afyonkarahisar736.912367.399369.513
Sivas635.889318.771317.118
Adıyaman632.459318.755313.704
Batman620.278312.137308.141
Tokat597.861297.311300.550
Zonguldak591.204293.068298.136
Elazığ587.960291.461296.499
Kütahya576.688284.575292.113
Osmaniye548.556276.776271.780
Çanakkale541.548271.456270.092
Şırnak537.762279.486258.276
Ağrı535.435276.800258.635
Çorum530.126262.590267.536
Giresun448.721223.738224.983
Isparta440.304218.526221.778
Aksaray423.011211.232211.779
Yozgat419.095209.257209.838
Muş411.117209.647201.470
Edirne407.763205.775201.988
Düzce395.679198.032197.647
Kastamonu376.377187.264189.113
Uşak369.433184.225185.208
Niğde362.071181.692180.379
Kırklareli361.737184.250177.487
Bitlis350.994180.982170.012
Rize344.359172.469171.890
Amasya335.494167.624167.870
Siirt331.070168.939162.131
Bolu314.802156.340158.462
Nevşehir304.962151.134153.828
Kars284.923147.150137.773
Bingöl281.768142.670139.098
Hakkari280.514148.967131.547
Kırıkkale278.703139.281139.422
Yalova276.050138.860137.190
Burdur267.092134.124132.968
Karaman254.919127.829127.090
Karabük243.614121.875121.739
Kırşehir243.042119.725123.317
Erzincan234.431119.325115.106
Bilecik218.717111.190107.527
Sinop216.460107.689108.771
Iğdır201.314103.05998.255
Bartın198.97998.451100.528
Çankırı192.42897.06595.363
Artvin169.50185.52383.978
Kilis142.79272.65270.140
Gümüşhane141.70271.94369.759
Ardahan96.16149.81146.350
Tunceli83.44344.81538.628
Bayburt81.91042.00239.908

Yıllara (2007-2020) Göre Türkiye Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
202083.614.36241.915.98541.698.377
201983.154.99741.721.13641.433.861
201882.003.88241.139.98040.863.902
201780.810.52540.535.13540.275.390
201679.814.87140.043.65039.771.221
201578.741.05339.511.19139.229.862
201477.695.90438.984.30238.711.602
201376.667.86438.473.36038.194.504
201275.627.38437.956.16837.671.216
201174.724.26937.532.95437.191.315
201073.722.98837.043.18236.679.806
200972.561.31236.462.47036.098.842
200871.517.10035.901.15435.615.946
200770.586.25635.376.53335.209.723

Yıllara (2007-2020) Göre Türkiye Nüfus Piramidi

Yaş gruplarındaki sayıların 2007-2020 arasında nasıl değiştiği incelendiğinde yaşlı sayısının gittikçe arttığı dikkat çekmektedir. Aralarında büyük fark olmasa da en yaşlı gruplardaki kadınların erkeklerden daha fazla olduğu yani kadınların daha uzun yaşadığı anlaşılmaktadır.

2020 Türkiye İlçe Toplam Nüfusu Tablosu

2021 yılında açıklanan resmi sonuçlara göre 2020 yılında Türkiye’nin en yüksek nüfuslu (kalabalık) ilçesi Esenyurt/İstanbul, en düşük nüfuslu ilçesi ise Yalıhüyük/Konya‘dır.
2014 yılı verilerine göre ise yüz ölçümü (alan) bakımından Türkiye’nin en büyük ilçesi 4.036km² ile Merkez/Karaman, en küçük ilçesi ise 7km² ile Güngören/İstanbul‘dur.

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
Esenyurtİstanbul957.398491.843465.555
KeçiörenAnkara938.568460.765477.803
ŞahinbeyGaziantep931.116469.723461.393
ÇankayaAnkara925.828445.235480.593
OsmangaziBursa881.459441.739439.720
ŞehitkamilGaziantep817.412412.759404.653
SeyhanAdana796.131396.374399.757
Küçükçekmeceİstanbul789.633395.884393.749
Bağcılarİstanbul737.206374.475362.731
Pendikİstanbul726.481367.107359.374
Ümraniyeİstanbul713.803358.075355.728
YenimahalleAnkara695.395339.219356.176
MamakAnkara669.465333.567335.898
SelçukluKonya663.280327.363335.917
YıldırımBursa657.176330.109327.067
EtimesgutAnkara595.305297.021298.284
Bahçelievlerİstanbul592.371298.341294.030
MelikgaziKayseri582.055290.385291.670
KepezAntalya574.183291.888282.295
SincanAnkara549.108279.108270.000
Sultangaziİstanbul537.488274.044263.444
Üsküdarİstanbul520.771253.680267.091
Maltepeİstanbul515.021256.869258.152
MuratpaşaAntalya513.035250.984262.051
Bucaİzmir507.773252.956254.817
Gaziosmanpaşaİstanbul487.778244.783242.995
NilüferBursa484.832240.819244.013
Kadıköyİstanbul481.983218.424263.559
Karabağlarİzmir479.592236.400243.192
Kartalİstanbul474.514234.618239.896
MerkezBatman471.498236.570234.928
Başakşehirİstanbul469.924236.589233.335
Sancaktepeİstanbul456.861231.744225.117
Bornovaİzmir446.927222.392224.535
Esenlerİstanbul446.276229.277216.999
Kağıthaneİstanbul442.415223.447218.968
OnikişubatKahramanmaraş441.681220.846220.835
MerkezElazığ440.513217.277223.236
Avcılarİstanbul436.897219.428217.469
Ataşehirİstanbul422.594207.697214.897
OdunpazarıEskişehir415.230204.703210.527
YüreğirAdana412.092207.244204.848
Eyüpsultanİstanbul405.845203.218202.627
KayapınarDiyarbakır400.905202.923197.982
KocasinanKayseri400.726199.526201.200
BağlarDiyarbakır399.499200.694198.805
Fatihİstanbul396.594199.149197.445
AltındağAnkara396.165199.393196.772
GebzeKocaeli392.945199.330193.615
AntakyaHatay389.377194.966194.411
ÇukurovaAdana386.634186.144200.490
HaliliyeŞanlıurfa385.881193.988191.893
EyyübiyeŞanlıurfa382.974193.466189.508
MerkezSivas382.520190.730191.790
TepebaşıEskişehir371.303186.358184.945
İzmitKocaeli365.893181.601184.292
Beylikdüzüİstanbul365.572178.615186.957
KaratayKonya351.422176.714174.708
Karşıyakaİzmir350.100163.902186.198
TarsusMersin346.715174.617172.098
Konakİzmir344.678168.300176.378
MeramKonya344.549171.087173.462
Sultanbeyliİstanbul343.318176.121167.197
PamukkaleDenizli342.608170.994171.614
İlkadımSamsun336.501165.732170.769
Sarıyerİstanbul335.298165.405169.893
İpekyoluVan334.470166.903167.567
AlanyaAntalya333.104169.227163.877
YeşilyurtMalatya331.911164.827167.084
OrtahisarTrabzon330.373162.332168.041
MerkezefendiDenizli321.546158.729162.817
MerkezAfyonkarahisar313.063156.882156.181
MerkezAdıyaman310.644155.834154.810
ToroslarMersin310.606155.881154.725
MerkezAksaray308.393153.817154.576
Bayraklıİzmir306.988152.567154.421
BattalgaziMalatya303.226149.406153.820
MerkezÇorum299.315148.414150.901
Arnavutköyİstanbul296.709152.668144.041
EfelerAydın292.716145.628147.088
Zeytinburnuİstanbul283.657143.190140.467
İnegölBursa281.384141.314140.070
Güngörenİstanbul280.299141.446138.853
ÇorluTekirdağ279.251141.994137.257
AdapazarıSakarya279.127139.229139.898
MerkezOsmaniye274.420137.457136.963
Çekmeköyİstanbul273.658136.842136.816
Tuzlaİstanbul273.608139.481134.127
MerkezKütahya272.513134.946137.567
Bayrampaşaİstanbul269.950135.664134.286
YenişehirMersin268.776129.859138.917
Şişliİstanbul266.793129.931136.862
SiverekŞanlıurfa266.369134.795131.574
MerkezIsparta262.255129.955132.300
KızıltepeMardin261.442131.370130.072
AkdenizMersin259.381131.889127.492
Büyükçekmeceİstanbul257.362127.461129.901
MerkezUşak256.050127.801128.249
YunusemreManisa251.905127.786124.119
İskenderunHatay250.964125.665125.299
MerkezDüzce249.695123.323126.372
Beykozİstanbul246.110122.425123.685
ManavgatAntalya242.490124.182118.308
KaraköprüŞanlıurfa237.158120.673116.485
MerkezNiğde230.776115.785114.991
Beyoğluİstanbul226.396116.771109.625
Bakırköyİstanbul226.229105.741120.488
AltınorduOrdu224.100109.603114.497
DulkadiroğluKahramanmaraş223.277114.346108.931
AtakumSamsun221.082107.008114.074
YenişehirDiyarbakır214.831108.032106.799
DarıcaKocaeli214.796108.791106.005
MerkezBolu212.641105.256107.385
MezitliMersin211.538103.343108.195
Çiğliİzmir204.549102.183102.366
ViranşehirŞanlıurfa204.100101.296102.804
SüleymanpaşaTekirdağ203.617102.559101.058
MerkezTokat203.395102.048101.347
Silivriİstanbul200.215113.15487.061
MerkezKaraman199.48299.64299.840
MerkezKırıkkale199.03298.426100.606
MerkezMuş197.555100.69296.863
Torbalıİzmir194.28597.99296.293
SarıçamAdana194.01999.48094.539
KonyaaltıAntalya189.07891.20597.873
Menemenİzmir186.18295.11891.064
ÇerkezköyTekirdağ185.23495.52689.708
KaresiBalıkesir184.19790.03494.163
MerkezÇanakkale184.18491.23592.949
ArtukluMardin182.40092.12490.276
AltıeylülBalıkesir182.07392.58489.489
BodrumMuğla181.54192.10289.439
YakutiyeErzurum181.15088.83792.313
MerkezEdirne180.90190.21690.685
ErcişVan176.68091.08085.600
EreğliZonguldak176.64287.81388.829
Beşiktaşİstanbul176.51380.71595.798
AkhisarManisa174.85087.80287.048
PalandökenErzurum173.26884.95888.310
KörfezKocaeli173.06487.11085.954
GölcükKocaeli170.50386.09284.411
TurgutluManisa169.88285.28984.593
MerkezSiirt169.61586.27583.340
ŞehzadelerManisa168.11085.88682.224
FethiyeMuğla167.11483.70583.409
MerkezBingöl165.86782.85483.013
TalasKayseri165.12782.48782.640
SalihliManisa164.37181.67882.693
TuşbaVan162.15384.09978.054
CeyhanAdana161.15980.77580.384
EdremitBalıkesir161.14579.47181.674
NazilliAydın160.87778.81882.059
MerkezErzincan160.78681.41979.367
DefneHatay160.06678.78181.285
MerkezKırşehir158.95477.95780.997
BandırmaBalıkesir158.85780.30778.550
PursaklarAnkara157.08278.53478.548
MerkezBartın156.55177.18279.369
LüleburgazKırklareli152.19276.69075.502
CizreŞırnak151.69976.73374.966
MerkezKastamonu151.50075.49976.001
MerkezNevşehir150.26774.31775.950
MerkezAğrı150.26376.49173.772
EreğliKonya149.34674.64474.702
MerkezYalova149.33074.10375.227
SerdivanSakarya148.80273.65275.150
MerkezRize148.73572.94575.790
MerkezAmasya147.26674.54672.720
NizipGaziantep146.52873.37873.150
ErdemliMersin144.54872.22872.320
DerinceKocaeli143.88471.94671.938
BafraSamsun143.44371.15172.292
MilasMuğla143.25472.52270.732
ElbistanKahramanmaraş142.77872.71070.068
MerkezIğdır142.55972.32870.231
GölbaşıAnkara140.64970.95069.699
ÇayırovaKocaeli140.27471.39868.876
ÇarşambaSamsun140.24569.70070.545
MerkezGiresun140.23168.92571.306
SilopiŞırnak138.81471.34767.467
Gaziemirİzmir138.51970.00368.516
ErganiDiyarbakır134.49768.21766.280
Ödemişİzmir133.67966.63467.045
KozanAdana132.97466.92066.054
MerkezKarabük131.18665.42565.761
SerikAntalya130.58966.68963.900
ÜnyeOrdu130.46464.80765.657
EdremitVan128.55764.23064.327
KadirliOsmaniye127.41663.72363.693
DörtyolHatay127.39963.98363.416
AkçaabatTrabzon127.33163.14164.190
KahtaAdıyaman126.63664.41162.225
PolatlıAnkara126.62363.11163.512
KartepeKocaeli125.97463.94962.025
SilifkeMersin125.17363.77261.401
KapaklıTekirdağ124.60964.49360.116
SamandağHatay124.23760.64663.591
PatnosAğrı123.20364.69058.513
FatsaOrdu123.00861.08461.924
SökeAydın121.94061.09360.847
KuşadasıAydın121.49360.52660.967
MerkezZonguldak121.15759.99561.162
DoğubayazıtAğrı119.94162.47157.470
YüksekovaHakkari119.56261.82157.741
KırıkhanHatay119.02859.69859.330
MerkezKilis118.72560.17558.550
BismilDiyarbakır118.60559.25459.351
AkçakaleŞanlıurfa118.42660.54657.880
MerkezKars118.20160.93857.263
MidyatMardin117.36458.60658.758
GemlikBursa115.40458.07457.330
MenteşeMuğla113.14157.07156.070
MerkezBurdur111.98456.90255.082
NusaybinMardin111.67455.26756.407
SomaManisa110.93555.62655.309
Kemalpaşaİzmir110.20955.91854.291
BaşiskeleKocaeli108.18554.52753.658
AlaşehirManisa105.14553.68351.462
Bergamaİzmir104.94452.67252.272
MerkezYozgat104.07952.13451.945
ReyhanlıHatay103.41752.30851.109
SuruçŞanlıurfa102.94452.33150.613
MudanyaBursa102.52349.83152.692
SurDiyarbakır102.11451.34350.771
TavşanlıKütahya101.84850.67651.172
MustafakemalpaşaBursa101.82050.55451.266
MerkezKırklareli101.45151.92249.529
Menderesİzmir101.33851.10350.235
CanikSamsun101.25350.72850.525
Aliağaİzmir101.24255.29345.949
ErbaaTokat98.34248.83949.503
MerkezÇankırı97.32648.93648.390
ArsuzHatay97.21749.67847.539
GürsuBursa96.98548.91948.066
MerkezŞırnak96.28551.61644.669
MarmarisMuğla95.85150.38845.463
BirecikŞanlıurfa95.68347.90047.783
TatvanBitlis94.69748.68246.015
VezirköprüSamsun94.36046.74547.615
AkşehirKonya93.99846.04547.953
HarranŞanlıurfa92.54946.38846.161
AkyazıSakarya92.09346.05646.037
ÇubukAnkara91.14245.67545.467
ÇaycumaZonguldak90.89744.72246.175
ErenlerSakarya90.85545.42145.434
DidimAydın90.42745.97244.455
BigaÇanakkale90.27445.16945.105
CeylanpınarŞanlıurfa89.82645.37544.451
SilvanDiyarbakır87.63944.31543.324
HendekSakarya86.61242.90943.703
Tireİzmir86.31542.54343.772
DüziçiOsmaniye85.49942.96442.535
KaracabeyBursa84.66642.34042.326
KeşanEdirne83.39942.17841.221
AfşinKahramanmaraş80.98041.06139.919
BulanıkMuş80.57041.12639.444
SorgunYozgat80.52540.33640.189
OrhangaziBursa80.11840.14139.977
TurhalTokat79.77638.91240.864
Balçovaİzmir78.80438.60740.197
TürkoğluKahramanmaraş78.56941.89336.676
MerkezHakkari78.51641.40637.110
MerkezBilecik78.02940.54237.487
BesniAdıyaman77.73239.16738.565
İdilŞırnak76.99338.55138.442
BozüyükBilecik76.98738.67538.312
ÇınarDiyarbakır76.79838.61538.183
BeyşehirKonya75.53237.57837.954
Çatalcaİstanbul74.97538.44736.528
GönenBalıkesir74.89437.23637.658
AksuAntalya74.57038.17336.397
MerzifonAmasya73.84936.49537.354
TermeSamsun71.93835.71036.228
KumlucaAntalya71.93136.30935.622
AyvalıkBalıkesir71.72535.27436.451
KestelBursa70.86535.51235.353
MerkezBitlis70.34436.50433.840
PazarcıkKahramanmaraş69.68635.03234.654
Urlaİzmir69.55034.82034.730
DöşemealtıAntalya69.30035.37233.928
BulancakGiresun68.55734.26234.295
ÇumraKonya67.90133.98533.916
İslahiyeGaziantep67.86234.94932.913
SafranboluKarabük67.24533.68833.557
AnamurMersin66.99433.80933.185
KarasuSakarya66.85233.28533.567
MerkezBayburt66.62834.25032.378
DeveliKayseri66.25033.22633.024
ÖzalpVan65.49533.71731.778
MerkezSinop65.48932.41133.078
SeydişehirKonya65.38532.77432.611
Narlıdereİzmir65.17832.97232.206
BucakBurdur65.05132.59432.457
ErgeneTekirdağ64.82033.55531.265
AziziyeErzurum63.36632.30931.057
MutMersin63.26931.58331.686
ÇaldıranVan63.13332.58930.544
DerikMardin62.61131.18731.424
SimavKütahya62.23730.48731.750
BurhaniyeBalıkesir61.80631.33930.467
SeydikemerMuğla61.30631.87929.427
NiksarTokat61.11930.17430.945
KozlukBatman61.10030.74530.355
KaşAntalya60.83931.30629.533
KurtalanSiirt60.73730.87929.858
UzunköprüEdirne60.60830.26330.345
AltınözüHatay60.58930.88729.702
ÇivrilDenizli60.34529.82730.518
BorNiğde60.23329.90730.326
KaramürselKocaeli58.41229.06429.348
HassaHatay57.36129.31428.047
DevrekZonguldak57.16128.25828.903
KahramankazanAnkara56.73629.00327.733
SaruhanlıManisa55.97028.09327.877
KorkuteliAntalya55.58827.87627.712
AcıpayamDenizli55.35927.81527.544
SandıklıAfyonkarahisar55.25226.86728.385
BozovaŞanlıurfa54.87227.51927.353
ZileTokat54.36826.85327.515
TekkeköySamsun54.36327.40526.958
IlgınKonya54.31526.86527.450
YenişehirBursa54.31526.90127.414
İncirliovaAydın53.99926.86227.137
KandıraKocaeli52.26829.39322.875
GöksunKahramanmaraş52.13626.45925.677
CihanbeyliKonya52.11026.05326.057
MalkaraTekirdağ52.10126.56425.537
OrtacaMuğla51.73725.86425.873
GazipaşaAntalya51.55526.10225.453
KuluKonya51.49325.60125.892
MerkezGümüşhane51.48326.11525.368
DilovasıKocaeli51.06026.33224.728
ÇermikDiyarbakır51.05825.66625.392
MalazgirtMuş50.49625.89624.600
KarapınarKonya50.30425.47124.833
SarayTekirdağ50.24825.65624.592
MuradiyeVan50.24725.67824.569
GölbaşıAdıyaman50.20425.24824.956
GeyveSakarya50.15425.22724.927
BaşkaleVan49.85026.25023.600
GedizKütahya49.78724.20125.586
BigadiçBalıkesir49.48625.14124.345
FinikeAntalya49.30724.70824.599
ÇineAydın49.12824.41624.712
AraklıTrabzon48.73424.36424.370
BeypazarıAnkara48.73224.35924.373
GüroymakBitlis48.65425.04123.613
ÇanÇanakkale48.37624.23324.143
Seferihisarİzmir48.32024.24624.074
SungurluÇorum47.89023.74624.144
DinarAfyonkarahisar47.51623.65423.862
SuluovaAmasya47.31423.52923.785
BabaeskiKırklareli47.06523.76723.298
KozluZonguldak46.66123.11823.543
ArifiyeSakarya46.34424.16422.180
YalvaçIsparta46.30422.96723.337
Çeşmeİzmir46.09323.46422.629
UludereŞırnak45.51525.86319.652
KağızmanKars45.44923.13322.316
Dikiliİzmir45.21722.57122.646
YatağanMuğla45.17222.72922.443
BolvadinAfyonkarahisar45.13322.64822.485
ElmadağAnkara45.12222.95022.172
KemerAntalya45.08223.51121.571
ÇiftlikköyYalova44.80822.40822.400
BoyabatSinop44.44321.99022.453
GermencikAydın44.25521.96122.294
Kirazİzmir44.10522.38721.718
İznikBursa44.10221.79622.306
KulaManisa44.03521.70422.331
ÇayeliRize43.80122.01221.789
OfTrabzon43.75421.85321.901
PayasHatay43.64722.05921.588
GeliboluÇanakkale43.58122.65820.923
AlaplıZonguldak43.54021.65521.885
YomraTrabzon43.32121.62421.697
ŞemdinliHakkari43.31122.99620.315
HilvanŞanlıurfa43.21621.96621.250
OsmancıkÇorum43.18321.31821.865
DalamanMuğla43.03622.34220.694
SapancaSakarya43.01821.38421.634
TavasDenizli42.92221.25921.663
AkdağmadeniYozgat42.40721.19921.208
ArdeşenRize42.39521.14321.252
DiyadinAğrı41.78921.68620.103
ErzinHatay41.76920.97620.793
MerkezArdahan41.65821.32520.333
AhlatBitlis41.63321.49320.140
HalfetiŞanlıurfa41.25820.15921.099
NurdağıGaziantep40.79320.50620.287
Bayındırİzmir40.41820.07720.341
SarıkamışKars40.15821.06319.095
KovancılarElazığ39.79319.82219.971
TosyaKastamonu39.63719.18820.449
EmirdağAfyonkarahisar39.51819.93519.583
SinanpaşaAfyonkarahisar39.43219.56619.866
ElmalıAntalya39.36519.81219.553
DemirciManisa39.25818.34520.913
AkçakocaDüzce39.22919.32119.908
HavzaSamsun39.22119.25019.971
KelkitGümüşhane39.12319.87119.252
SusurlukBalıkesir38.67619.07519.601
DoğanşehirMalatya38.60519.65618.949
MerkezTunceli38.42920.35818.071
ŞarkışlaSivas38.31418.99119.323
KırkağaçManisa38.24519.19819.047
HorasanErzurum38.09019.33918.751
KöyceğizMuğla37.98119.13518.846
Şileİstanbul37.90419.70918.195
DicleDiyarbakır37.53418.98918.545
AkyurtAnkara37.45619.12818.328
TaşköprüKastamonu37.43918.34619.093
Selçukİzmir37.38618.62518.761
YayladağıHatay36.90820.25916.649
MazıdağıMardin36.74718.70218.045
Güzelbahçeİzmir36.72718.19818.529
ŞuhutAfyonkarahisar36.69018.24018.450
EspiyeGiresun36.51219.26017.252
YahyalıKayseri36.20818.27217.936
SarıgölManisa35.91217.80018.112
ÜrgüpNevşehir35.69717.50518.192
BanazUşak35.64717.71617.931
YerköyYozgat35.56717.38318.184
KulpDiyarbakır35.44917.78717.662
KamanKırşehir35.24617.55717.689
EşmeUşak34.99117.29417.697
GürpınarVan34.95618.15416.802
DursunbeyBalıkesir34.84017.09117.749
ÇınarcıkYalova34.69917.26917.430
SolhanBingöl34.32617.26217.064
ReşadiyeTokat34.21117.07817.133
KilimliZonguldak34.15017.08617.064
BoğazlıyanYozgat34.01917.30816.711
MerkezArtvin34.00717.18116.826
GençBingöl33.90217.48016.422
BelenHatay33.89616.98616.910
HonazDenizli33.76518.96314.802
AyvacıkÇanakkale33.75116.92316.828
GeredeBolu33.56116.71316.848
HizanBitlis33.34517.07116.274
ŞereflikoçhisarAnkara33.31016.64216.668
Foçaİzmir33.22718.92114.306
ArabanGaziantep33.13616.68316.453
BozdoğanAydın33.05616.61216.444
HaniDiyarbakır33.04816.90216.146
AvanosNevşehir32.93216.42316.509
SındırgıBalıkesir32.92515.90317.022
SarıkayaYozgat32.71416.37016.344
ŞarköyTekirdağ32.65816.47716.181
AndırınKahramanmaraş32.37716.43115.946
OrtaköyAksaray32.32215.94716.375
İvrindiBalıkesir32.31916.09216.227
ErdekBalıkesir32.31916.32915.990
EleşkirtAğrı32.31616.44915.867
OğuzeliGaziantep32.08616.35715.729
TireboluGiresun32.05515.84616.209
KadınhanıKonya31.81716.06415.753
MutkiBitlis31.79116.55915.232
YıldızeliSivas31.74816.13715.611
PazarRize31.74615.78515.961
HayraboluTekirdağ31.57416.23715.337
ArsinTrabzon31.52515.64515.880
GöreleGiresun31.50915.61715.892
EğirdirIsparta31.43515.83415.601
AlacaÇorum31.26415.55915.705
VartoMuş31.26115.84015.421
ÇayAfyonkarahisar31.17415.27415.900
İskilipÇorum31.02715.34015.687
YeniceÇanakkale31.02315.39715.626
PerşembeOrdu30.99716.05314.944
SarayköyDenizli30.87215.45215.420
PervariSiirt30.81615.70015.116
AltınovaYalova30.78016.45114.329
SasonBatman30.77415.85614.918
EzineÇanakkale30.72315.36715.356
TaşovaAmasya30.58814.92815.660
AdilcevazBitlis30.53015.63214.898
OltuErzurum30.25515.31014.945
BünyanKayseri30.11316.96913.144
TutakAğrı29.98715.42914.558
PamukovaSakarya29.97415.08014.894
BeşiriBatman29.96215.33914.623
MuratlıTekirdağ29.89215.42814.464
KumruOrdu29.82814.97414.854
KarlıovaBingöl29.31314.89014.423
BayramiçÇanakkale29.30214.42014.882
YahşihanKırıkkale29.17914.36314.816
HaymanaAnkara28.92215.07213.850
AkçadağMalatya28.70915.47913.230
Kınıkİzmir28.69114.30614.385
VizeKırklareli28.60614.84213.764
İncesuKayseri28.56714.57013.997
KorganOrdu28.52014.50314.017
PasinlerErzurum28.51314.51114.002
KarakoçanElazığ28.43414.21514.219
ErmenekKaraman28.41714.43213.985
LapsekiÇanakkale28.31314.15014.163
GevaşVan28.24214.25313.989
GölköyOrdu28.08414.21813.866
HavranBalıkesir27.98813.95214.036
KöşkAydın27.82814.11113.717
İhsaniyeAfyonkarahisar27.80713.98113.826
İmamoğluAdana27.78414.00513.779
DargeçitMardin27.74313.76413.979
HopaArtvin27.63113.80313.828
KarayazıErzurum27.61214.09113.521
SarayönüKonya27.54213.79413.748
KızılcahamamAnkara27.50713.94313.564
NallıhanAnkara27.43413.62113.813
FerizliSakarya27.39914.58612.813
GördesManisa27.36313.46413.899
VakfıkebirTrabzon27.33213.40913.923
EskilAksaray27.23813.76513.473
BuldanDenizli27.22313.28913.934
MarmaraereğlisiTekirdağ27.06114.09812.963
BozyazıMersin26.94713.51513.432
DemreAntalya26.89613.78013.116
ÇiftlikNiğde26.86313.90012.963
İpsalaEdirne26.79613.92312.873
KuyucakAydın26.62413.19413.430
SürmeneTrabzon26.39113.16713.224
HasköyMuş26.27813.34312.935
GerzeSinop26.19112.99113.200
SavurMardin26.10113.07813.023
UlaMuğla26.05813.19212.866
19.MaySamsun26.04413.05412.990
HınısErzurum26.02813.29212.736
BozkırKonya25.83212.58113.251
BalaAnkara25.78014.10911.671
TekmanErzurum25.64912.97012.679
DarendeMalatya25.64712.80512.842
SuşehriSivas25.39212.59212.800
GülnarMersin25.29612.87812.418
BaykanSiirt25.27312.89612.377
AlaçamSamsun25.12312.47812.645
İscehisarAfyonkarahisar25.04312.58512.458
LiceDiyarbakır25.02713.12111.906
KorkutMuş24.95712.75012.207
MaçkaTrabzon24.89312.57612.317
ŞarkikaraağaçIsparta24.88912.25912.630
GöleArdahan24.82212.86311.959
KaynarcaSakarya24.27112.43811.833
AlmusTokat23.82512.02611.799
TuzlucaIğdır23.75012.41211.338
AyancıkSinop23.73411.85911.875
BeşikdüzüTrabzon23.71311.93011.783
DatçaMuğla23.71112.07711.634
KarataşAdana23.66712.10511.562
KaraçobanErzurum23.61011.94511.665
ÇağlayanceritKahramanmaraş23.29211.96011.332
KepsutBalıkesir23.01712.65810.359
DerecikHakkari22.98812.15310.835
SelimKars22.97111.76711.204
PınarbaşıKayseri22.90011.97310.927
KocaaliSakarya22.84511.53011.315
AşkaleErzurum22.84211.49111.351
GümüşhacıköyAmasya22.76411.28211.482
BorçkaArtvin22.68411.59811.086
BahçeOsmaniye22.68311.44611.237
KoçarlıAydın22.61911.33511.284
YavuzeliGaziantep22.55211.48011.072
EğilDiyarbakır22.38111.28811.093
GemerekSivas22.34211.16911.173
AybastıOrdu22.32611.08111.245
GölhisarBurdur22.18011.16911.011
AkkuşOrdu22.11811.43910.679
YunakKonya22.10211.07611.026
KaraisalıAdana22.06511.32210.743
TomarzaKayseri22.02811.23510.793
ŞirvanSiirt22.00311.27010.733
CideKastamonu21.91911.04810.871
ZaraSivas21.75311.10810.645
UlusBartın21.69110.75310.938
TortumErzurum21.66110.91810.743
GülşehirNevşehir21.61510.59511.020
ArhaviArtvin21.54410.64810.896
DigorKars21.49011.13710.353
KavakSamsun21.15410.56010.594
AralıkIğdır21.09711.1769.921
OsmaneliBilecik21.07210.54710.525
GökçebeyZonguldak20.99610.42110.575
DerinkuyuNevşehir20.93810.53410.404
İneboluKastamonu20.87710.26710.610
SarayVan20.84310.9359.908
KangalSivas20.76010.75210.008
KaynaşlıDüzce20.54510.36110.184
GölyakaDüzce20.40810.28810.120
SivaslıUşak20.34910.22610.123
ÇatakVan20.33710.7439.594
SivrihisarEskişehir20.14010.2149.926
YeniceKarabük20.11610.04110.075
ToprakkaleOsmaniye20.03611.7028.334
SultanhisarAydın20.0309.82210.208
TaşlıçayAğrı20.02810.2469.782
KaleDenizli19.9789.9989.980
PozantıAdana19.93010.3149.616
ÇilimliDüzce19.90211.4558.447
ŞiranGümüşhane19.87410.0339.841
AyvacıkSamsun19.84310.3059.538
YusufeliArtvin19.8329.9619.871
SelendiManisa19.7289.8819.847
ŞebinkarahisarGiresun19.7159.9129.803
SalıpazarıSamsun19.70910.1219.588
GercüşBatman19.6609.9389.722
GülağaçAksaray19.6449.8749.770
EmetKütahya19.5289.46110.067
UlukışlaNiğde19.4389.8349.604
ÇekerekYozgat19.4159.5359.880
KeşapGiresun19.3729.5789.794
DereliGiresun19.3699.8769.493
AcıgölNevşehir19.3629.8639.499
OrhaneliBursa19.0559.3349.721
PaluElazığ18.7549.6019.153
GürünSivas18.7009.4509.250
MudurnuBolu18.6909.4349.256
ManyasBalıkesir18.5999.2079.392
ÇalDenizli18.5799.1759.404
HavsaEdirne18.5649.3559.209
MucurKırşehir18.4199.1389.281
EruhSiirt18.3879.6368.751
YumurtalıkAdana18.2039.5738.630
UlubeyOrdu18.1879.3228.865
AraçKastamonu18.1499.1089.041
KaracasuAydın18.1298.9609.169
ÇameliDenizli18.0089.0878.921
SöğütBilecik17.9249.0188.906
HamurAğrı17.9089.3388.570
DurağanSinop17.8618.9868.875
PınarhisarKırklareli17.8289.2558.573
ŞenkayaErzurum17.3998.7238.676
SavaştepeBalıkesir17.3618.6938.668
GergerAdıyaman17.2348.6068.628
ÇatErzurum17.0358.8588.177
ŞavşatArtvin17.0248.5648.460
TufanbeyliAdana16.9668.7448.222
HekimhanMalatya16.9658.6088.357
FındıklıRize16.8508.4558.395
ÇerkeşÇankırı16.8058.6108.195
HazroDiyarbakır16.7798.5408.239
SincikAdıyaman16.7348.3488.386
AsarcıkSamsun16.7068.3868.320
TercanErzincan16.6368.6787.958
AhmetliManisa16.6148.3778.237
FekeAdana16.5368.6377.899
LadikSamsun16.3918.1038.288
BeytüşşebapŞırnak16.3178.7997.518
ArpaçayKars16.2768.4047.872
GümüşovaDüzce16.2548.1888.066
KeskinKırıkkale16.2398.9617.278
DivriğiSivas16.1958.3417.854
ÇukurcaHakkari16.13710.5915.546
Adalarİstanbul16.0338.3587.675
AladağAdana15.9988.2357.763
KocaköyDiyarbakır15.9748.1347.840
TürkeliSinop15.9737.9428.031
YeşilhisarKayseri15.9357.9887.947
AltıntaşKütahya15.8357.9287.907
BayatÇorum15.7757.6348.141
HüyükKonya15.5957.6257.970
KöprüköyErzurum15.5878.0227.565
ÇarşıbaşıTrabzon15.5867.9727.614
YağlıdereGiresun15.5777.7647.813
ÇelikhanAdıyaman15.5307.9817.549
DoğanhisarKonya15.5207.4628.058
KargıÇorum15.4117.4487.963
GölmarmaraManisa15.3357.7207.615
GömeçBalıkesir15.2077.6097.598
GüneysuRize15.1597.5847.575
GelendostIsparta15.1497.5107.639
YeşilovaBurdur15.0717.2987.773
CumayeriDüzce15.0027.5627.440
ÇiftelerEskişehir14.9257.5297.396
GöynükBolu14.9177.5207.397
İspirErzurum14.7757.2867.489
ŞefaatliYozgat14.7497.3297.420
YığılcaDüzce14.6447.5347.110
MecitözüÇorum14.5647.3207.244
SaimbeyliAdana14.5607.6446.916
DomaniçKütahya14.5457.1427.403
SultandağıAfyonkarahisar14.5176.9797.538
YeşilliMardin14.5157.4137.102
MesudiyeOrdu14.4897.5086.981
BahçesarayVan14.3797.2237.156
ÇobanlarAfyonkarahisar14.3557.1977.158
SerinhisarDenizli14.3217.1247.197
ArıcakElazığ14.3027.3416.961
AltınekinKonya14.2717.2147.057
AmasraBartın14.2627.2067.056
PirazizGiresun14.2217.0027.219
SöğütlüSakarya14.2037.2037.000
İkizceOrdu14.1267.2676.859
ÖmerliMardin14.1197.2696.850
SarıoğlanKayseri14.1077.0747.033
ÇiçekdağıKırşehir13.9216.8077.114
TonyaTrabzon13.9146.7357.179
KarakoyunluIğdır13.9087.1436.765
ÇaykaraTrabzon13.8906.9806.910
KeçiborluIsparta13.8796.9656.914
IlgazÇankırı13.8666.9166.950
DüzköyTrabzon13.8156.8097.006
MengenBolu13.7486.9836.765
SumbasOsmaniye13.7227.0286.694
AyaşAnkara13.6867.3726.314
PütürgeMalatya13.6636.7376.926
ÇatalpınarOrdu13.6586.8596.799
ÜzümlüErzincan13.5876.8356.752
MeriçEdirne13.5356.9086.627
GürgentepeOrdu13.4966.8296.667
KumluHatay13.4456.9406.505
KalkandereRize13.4347.8595.575
EynesilGiresun13.2266.1177.109
PazarTokat13.2096.6066.603
KozaklıNevşehir13.1936.5616.632
NarmanErzurum13.1836.6396.544
KarapürçekSakarya13.1306.6946.436
MusabeyliKilis13.1236.7376.386
YazıhanMalatya13.0246.6616.363
KöprübaşıManisa12.9586.3926.566
KalecikAnkara12.9416.7276.214
BalyaBalıkesir12.8786.4446.434
SeyitgaziEskişehir12.8446.6276.217
BuharkentAydın12.7966.3766.420
KürtünGümüşhane12.7926.5996.193
ÇavdırBurdur12.7486.3136.435
SaraykentYozgat12.6516.3256.326
KoyulhisarSivas12.6376.2376.400
EskipazarKarabük12.5866.4096.177
BaskilElazığ12.5086.2896.219
ÇayıralanYozgat12.4576.1796.278
HacılarKayseri12.4436.2976.146
AltunhisarNiğde12.4276.2146.213
NurhakKahramanmaraş12.3996.4005.999
ÇaybaşıOrdu12.3986.3156.083
UlubeyUşak12.3506.1546.196
DevrekaniKastamonu12.3416.1646.177
ÇamardıNiğde12.3346.0526.282
Beydağİzmir12.3296.1846.145
YenipazarAydın12.2395.9566.283
BozkurtDenizli12.1485.4506.698
GüçlükonakŞırnak12.1396.5775.562
ErfelekSinop12.0246.0345.990
HisarcıkKütahya11.7725.7136.059
ŞabanözüÇankırı11.6615.8915.770
HadimKonya11.6285.8365.792
SarıvelilerKaraman11.5105.8985.612
KelesBursa11.4995.7395.760
RefahiyeErzincan11.4695.9835.486
OrtaÇankırı11.4505.9965.454
TorulGümüşhane11.4255.8025.623
DazkırıAfyonkarahisar11.3975.7175.680
SultanhanıAksaray11.3745.8195.555
ArdanuçArtvin11.3445.8585.486
Karaburunİzmir11.3295.8725.457
ÇüngüşDiyarbakır11.2935.6965.597
AydıncıkMersin11.2895.7435.546
SenirkentIsparta11.2315.4925.739
PertekTunceli11.0655.7645.301
EkinözüKahramanmaraş10.9885.7825.206
GüzelyurtAksaray10.9675.5115.456
HacıbektaşNevşehir10.9585.3365.622
AksekiAntalya10.9575.6085.349
KarpuzluAydın10.9285.4245.504
KavaklıdereMuğla10.8715.4985.373
ŞalpazarıTrabzon10.8465.3655.481
KadışehriYozgat10.7685.3735.395
TefenniBurdur10.6975.3545.343
EnezEdirne10.6675.4835.184
AlpuEskişehir10.6145.5085.106
AkyakaKars10.4545.6164.838
KabataşOrdu10.4395.2235.216
MadenElazığ10.3295.2345.095
GökçeadaÇanakkale10.1065.7534.353
PazaryeriBilecik10.0774.9295.148
KarahallıUşak10.0465.0345.012
GöynücekAmasya10.0335.0384.995
ArapgirMalatya10.0285.1224.906
SütçülerIsparta9.9794.9834.996
MarmaraBalıkesir9.9735.3264.647
AydıncıkYozgat9.9674.9784.989
TutAdıyaman9.9425.1144.828
SusuzKars9.9245.0924.832
ArmutluYalova9.9015.0914.810
ÇeltikKonya9.7874.9764.811
GüneyDenizli9.7464.8264.920
KarkamışGaziantep9.6724.9854.687
BozkurtKastamonu9.6204.8734.747
BaşmakçıAfyonkarahisar9.6174.7974.820
SarızKayseri9.5374.8894.648
BüyükorhanBursa9.4854.6594.826
GölpazarıBilecik9.4634.9264.537
AlucraGiresun9.4054.7764.629
HafikSivas9.3594.6774.682
GüneysınırKonya9.2664.6514.615
ÇıldırArdahan9.2474.8604.387
HocalarAfyonkarahisar9.2454.5794.666
KemalpaşaArtvin9.1204.6314.489
İyidereRize9.0064.5584.448
AltınyaylaSivas8.9894.5314.458
ÇamlıdereAnkara8.8834.6534.230
İliçErzincan8.8784.6584.220
YeşilyurtTokat8.8714.3334.538
EceabatÇanakkale8.8634.4864.377
DemirözüBayburt8.8484.4964.352
AslanapaKütahya8.8344.3984.436
DemirköyKırklareli8.8294.8124.017
YakakentSamsun8.7034.2394.464
HanakArdahan8.6834.5044.179
ÇamaşOrdu8.6434.3784.265
EflaniKarabük8.5764.2644.312
ÇardakDenizli8.5744.3374.237
DeliceKırıkkale8.5324.2644.268
AdaklıBingöl8.5094.4974.012
GüceGiresun8.4924.3044.188
ÇayırlıErzincan8.4704.3734.097
EmirgaziKonya8.4594.3134.146
UlaşSivas8.4434.3834.060
GüdülAnkara8.4384.2114.227
KurşunluÇankırı8.4244.3054.119
KabadüzOrdu8.2754.4523.823
GülyalıOrdu8.2444.1164.128
ÇamlıyaylaMersin8.2254.2513.974
DadayKastamonu8.2174.0934.124
SivriceElazığ8.1494.0334.116
ArtovaTokat8.1324.0644.068
MihalıççıkEskişehir8.0114.1023.909
KaramanlıBurdur7.9823.9674.015
AyrancıKaraman7.9464.0133.933
UzundereErzurum7.9193.9863.933
HayratTrabzon7.8833.9993.884
AğlasunBurdur7.8543.8943.960
AğaçörenAksaray7.8273.8773.950
SamsatAdıyaman7.8034.0463.757
MahmudiyeEskişehir7.7403.9753.765
YapraklıÇankırı7.7193.7363.983
ÇemişgezekTunceli7.6023.9423.660
BayatAfyonkarahisar7.5733.7603.813
MazgirtTunceli7.5604.0753.485
KuluncakMalatya7.5133.7913.722
ÇamolukGiresun7.5073.9153.592
GündoğmuşAntalya7.4923.7103.782
İmranlıSivas7.4123.9023.510
AkpınarKırşehir7.3903.6973.693
ArguvanMalatya7.3153.7163.599
EvcilerAfyonkarahisar7.3113.6603.651
KemahErzincan7.3053.5123.793
ÇatalzeytinKastamonu7.2993.5943.705
HasankeyfBatman7.2843.6893.595
DerepazarıRize7.2793.7713.508
BahşılıKırıkkale7.2793.6513.628
AzdavayKastamonu7.2683.6683.600
GönenIsparta7.1573.6033.554
KızılırmakÇankırı7.1303.5373.593
SulusarayTokat7.0833.5693.514
KöseGümüşhane7.0053.5233.482
TaraklıSakarya6.9703.5303.440
ÇamlıhemşinRize6.9243.5013.423
SüloğluEdirne6.8514.0342.817
YeniçağaBolu6.7623.3543.408
DoğankentGiresun6.7513.4583.293
OrtaköyÇorum6.6913.3563.335
BekilliDenizli6.6603.1833.477
DörtdivanBolu6.5853.2033.382
İkizdereRize6.5833.6512.932
PosofArdahan6.5793.4663.113
KebanElazığ6.5463.2203.326
OvacıkTunceli6.5333.6242.909
TermalYalova6.5323.5382.994
SulakyurtKırıkkale6.5133.4213.092
OlurErzurum6.5093.2553.254
KurucaşileBartın6.4753.3103.165
LalapaşaEdirne6.4423.4153.027
BabadağDenizli6.4383.3153.123
AydıntepeBayburt6.4343.2563.178
TuzlukçuKonya6.3983.1203.278
İnönüEskişehir6.3553.2683.087
BeyağaçDenizli6.3203.2043.116
MurgulArtvin6.3153.2793.036
BeylikovaEskişehir6.2223.2063.016
ÇanakçıGiresun6.2223.1263.096
UluborluIsparta6.1843.1433.041
BalışeyhKırıkkale6.1813.2402.941
UğurludağÇorum6.1763.1293.047
HarmancıkBursa6.1452.9863.159
ÇavdarhisarKütahya6.1102.9453.165
AlacakayaElazığ6.0763.1662.910
TaşkentKonya6.0012.9943.007
AkkışlaKayseri5.9993.0392.960
EldivanÇankırı5.9862.9932.993
DerebucakKonya5.9762.9802.996
SaraydüzüSinop5.8852.9722.913
ŞaphaneKütahya5.8502.8213.029
ElbeyliKilis5.8413.1342.707
AkörenKonya5.7662.9122.854
HozatTunceli5.7613.3082.453
PınarbaşıKastamonu5.7563.0172.739
KüreKastamonu5.6692.9212.748
AtabeyIsparta5.6622.7762.886
DoğanyurtKastamonu5.6382.8562.782
KaleMalatya5.6182.7872.831
DodurgaÇorum5.5882.7172.871
FelahiyeKayseri5.5692.8202.749
BaşçiftlikTokat5.5302.8092.721
BaklanDenizli5.5032.7152.788
GünyüzüEskişehir5.4552.6922.763
AltınyaylaBurdur5.4222.7242.698
BoztepeKırşehir5.4102.7422.668
YenifakılıYozgat5.3962.6752.721
SarıyahşiAksaray5.2462.6222.624
İhsangaziKastamonu5.2192.5482.671
DamalArdahan5.1722.7932.379
PolateliKilis5.1032.6062.497
OğuzlarÇorum5.0802.4572.623
AkıncılarSivas5.0672.5842.483
ÇeltikçiBurdur4.9742.3742.600
AtkaracalarÇankırı4.9042.5272.377
PazarlarKütahya4.8842.3722.512
KiğıBingöl4.8632.8242.039
DikmenSinop4.8602.5042.356
KemaliyeErzincan4.8442.6022.242
SarıcakayaEskişehir4.7902.3672.423
SebenBolu4.7862.3012.485
HasanbeyliOsmaniye4.7802.4562.324
AhırlıKonya4.6572.2902.367
KöprübaşıTrabzon4.6522.3762.276
KorgunÇankırı4.5462.2802.266
LaçinÇorum4.5142.3182.196
ŞenpazarKastamonu4.4022.2792.123
ÇandırYozgat4.3812.1332.248
AksuIsparta4.2442.1102.134
TilloSiirt4.2392.2831.956
DerbentKonya4.2212.0462.175
SeydilerKastamonu4.1962.0842.112
HanönüKastamonu4.1372.0872.050
AbanaKastamonu4.0492.0911.958
HalkapınarKonya3.9741.9662.008
KazımkarabekirKaraman3.9562.0031.953
DernekpazarıTrabzon3.9481.9472.001
DoğanyolMalatya3.9322.0151.917
OvacıkKarabük3.9052.0481.857
ÖzvatanKayseri3.8911.9601.931
PazaryoluErzurum3.8281.9211.907
AkçakentKırşehir3.7021.8271.875
HamamözüAmasya3.6801.8061.874
BoğazkaleÇorum3.6481.8341.814
BaşyaylaKaraman3.6081.8411.767
PehlivanköyKırklareli3.4841.7621.722
GölovaSivas3.4781.8021.676
PülümürTunceli3.3511.9251.426
KarakeçiliKırıkkale3.2771.6581.619
NazımiyeTunceli3.1421.8191.323
KemerBurdur3.1291.5351.594
KıbrıscıkBolu3.1121.5761.536
MihalgaziEskişehir3.0991.5681.531
BozcaadaÇanakkale3.0521.6651.387
EvrenAnkara3.0451.5091.536
AğlıKastamonu3.0451.5331.512
İbradıAntalya2.9471.5011.446
DumlupınarKütahya2.9451.4851.460
YenipazarBilecik2.8561.3981.458
YedisuBingöl2.8281.5241.304
DoğanşarSivas2.7801.3851.395
BayramörenÇankırı2.6111.3381.273
AğınElazığ2.5561.2631.293
ÇelebiKırıkkale2.4711.2971.174
OtlukbeliErzincan2.4561.2651.191
HemşinRize2.4471.2051.242
İnhisarBilecik2.3091.1551.154
KofçazKırklareli2.2821.2001.082
KızılörenAfyonkarahisar2.2691.0781.191
YayladereBingöl2.1601.3391339
HanEskişehir2.1001.1101110
YenişarbademliIsparta1.9369291.007
YalıhüyükKonya1.573770770

Türkiye Ülke Haritası

2014 yılı verilerine göre Türkiye yüz ölçümü (alan) 780.043km²’dir.

13 Yorum

  1. merhaba,

    illere göre göç alma ve göç verme istatistikleri var mı acaba
    bir de hangi ilde (hatta seçilen bir ilin seçilen bir ilçesinde) en çok hangi ile kayıtlı kişiler var
    bir de bizim memleketten en çok yabancı ülkelere temelli göç edenlerin dağılımı

    güzel olabilirler…

Yorumlar