Tokat Nüfusu Kaç?

Tokat ‘ın 2018 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
612.646

(612 Bin 646)

 

Yıllara (2007-2018) Göre Tokat Nüfusu Grafiği

 

2018 Tokat İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

Tokat İlçeleriToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
Merkez201.294102.14099.154
Erbaa95.36147.21848.143
Turhal79.91638.88641.030
Niksar64.11931.71332.406
Zile55.67327.61728.056
Reşadiye41.17820.64920.529
Almus28.41314.35714.056
Pazar14.3357.1687.167
Yeşilyurt9.1544.4714.683
Artova8.7444.3944.350
Sulusaray7.4013.7533.648
Başçiftlik7.0583.6113.447

 

Yıllara (2007-2018) Göre Tokat Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
2018612.646305.977306.669
2017602.086299.519302.567
2016602.662299.262303.400
2015593.990294.381299.609
2014597.920296.867301.053
2013598.708297.166301.542
2012613.990304.742309.248
2011608.299302.449305.850
2010617.802310.193307.609
2009624.439311.837312.602
2008617.158306.757310.401
2007620.722309.374311.348

 

Tokat İl Haritası

Yorumlar