Tokat Nüfusu Kaç?

Tokat ‘ın 2020 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
597.861

(597 Bin 861)

Yıllara (2007-2020) Göre Tokat Nüfusu Grafiği

2020 Tokat İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
MerkezTokat203.395102.048101.347
ErbaaTokat98.34248.83949.503
TurhalTokat79.77638.91240.864
NiksarTokat61.11930.17430.945
ZileTokat54.36826.85327.515
ReşadiyeTokat34.21117.07817.133
AlmusTokat23.82512.02611.799
PazarTokat13.2096.6066.603
YeşilyurtTokat8.8714.3334.538
ArtovaTokat8.1324.0644.068
SulusarayTokat7.0833.5693.514
BaşçiftlikTokat5.5302.8092.721

Yıllara (2007-2020) Göre Tokat Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
2020597.861297.311300.550
2019612.747304.938307.809
2018612.646305.977306.669
2017602.086299.519302.567
2016602.662299.262303.400
2015593.990294.381299.609
2014597.920296.867301.053
2013598.708297.166301.542
2012613.990304.742309.248
2011608.299302.449305.850
2010617.802310.193307.609
2009624.439311.837312.602
2008617.158306.757310.401
2007620.722309.374311.348

Tokat İl Haritası

Yorumlar