Osmaniye Nüfusu Kaç?

Osmaniye ‘nin 2020 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
548.556

(548 Bin 556)

Yıllara (2007-2020) Göre Osmaniye Nüfusu Grafiği

2020 Osmaniye İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
MerkezOsmaniye274.420137.457136.963
KadirliOsmaniye127.41663.72363.693
DüziçiOsmaniye85.49942.96442.535
BahçeOsmaniye22.68311.44611.237
ToprakkaleOsmaniye20.03611.7028.334
SumbasOsmaniye13.7227.0286.694
HasanbeyliOsmaniye4.7802.4562.324

Yıllara (2007-2020) Göre Osmaniye Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
2020548.556276.776271.780
2019538.759272.242266.517
2018534.415269.875264.540
2017527.724266.480261.244
2016522.175264.257257.918
2015512.873258.959253.914
2014506.807255.935250.872
2013498.981251.314247.667
2012492.135247.957244.178
2011485.357244.239241.118
2010479.221240.295238.926
2009471.804236.751235.053
2008464.704232.118232.586
2007452.880225.717227.163

Osmaniye İl Haritası

Yorumlar