Osmaniye Nüfusu Kaç?

Osmaniye ‘nin 2018 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
534.415

(534 Bin 415)

 

Yıllara (2007-2018) Göre Osmaniye Nüfusu Grafiği

 

2018 Osmaniye İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

Osmaniye İlçeleriToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
Merkez264.373132.484131.889
Kadirli124.05362.01762.036
Düziçi83.97142.20241.769
Bahçe22.24211.18911.053
Toprakkale20.12711.8818.246
Sumbas14.3087.3286.980
Hasanbeyli5.3412.7742.567

 

Yıllara (2007-2018) Göre Osmaniye Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
2018534.415269.875264.540
2017527.724266.480261.244
2016522.175264.257257.918
2015512.873258.959253.914
2014506.807255.935250.872
2013498.981251.314247.667
2012492.135247.957244.178
2011485.357244.239241.118
2010479.221240.295238.926
2009471.804236.751235.053
2008464.704232.118232.586
2007452.880225.717227.163

 

Osmaniye İl Haritası

Yorumlar