Malatya Nüfusu Kaç?

Malatya ‘nın 2019 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
800.165

(800 Bin 165)

Yıllara (2007-2019) Göre Malatya Nüfusu Grafiği

2019 Malatya İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
YeşilyurtMalatya319.618158.907160.711
BattalgaziMalatya304.787149.942154.845
DoğanşehirMalatya38.69019.79518.895
AkçadağMalatya29.06415.21613.848
DarendeMalatya26.16613.14713.019
HekimhanMalatya18.3459.3239.022
PütürgeMalatya13.8896.7867.103
YazıhanMalatya13.7867.0596.727
ArapgirMalatya10.2755.2315.044
KuluncakMalatya7.7833.9233.860
ArguvanMalatya7.6263.8733.753
KaleMalatya6.0853.0013.084
DoğanyolMalatya4.0512.0462.005

Yıllara (2007-2019) Göre Malatya Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
2019800.165398.249401.916
2018797.036396.877400.159
2017786.676391.869394.807
2016781.305389.572391.733
2015772.904385.440387.464
2014769.544383.933385.611
2013762.538380.704381.834
2012762.366381.025381.341
2011757.930379.563378.367
2010740.643369.049371.594
2009736.884368.235368.649
2008733.789366.759367.030
2007722.065357.998364.067

Malatya İl Haritası

Yorumlar