Malatya Nüfusu Kaç?

Malatya ‘nın 2020 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
806.156

(806 Bin 156)

Yıllara (2007-2020) Göre Malatya Nüfusu Grafiği

2020 Malatya İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
YeşilyurtMalatya331.911164.827167.084
BattalgaziMalatya303.226149.406153.820
DoğanşehirMalatya38.60519.65618.949
AkçadağMalatya28.70915.47913.230
DarendeMalatya25.64712.80512.842
HekimhanMalatya16.9658.6088.357
PütürgeMalatya13.6636.7376.926
YazıhanMalatya13.0246.6616.363
ArapgirMalatya10.0285.1224.906
KuluncakMalatya7.5133.7913.722
ArguvanMalatya7.3153.7163.599
KaleMalatya5.6182.7872.831
DoğanyolMalatya3.9322.0151.917

Yıllara (2007-2020) Göre Malatya Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
2020806.156401.610404.546
2019800.165398.249401.916
2018797.036396.877400.159
2017786.676391.869394.807
2016781.305389.572391.733
2015772.904385.440387.464
2014769.544383.933385.611
2013762.538380.704381.834
2012762.366381.025381.341
2011757.930379.563378.367
2010740.643369.049371.594
2009736.884368.235368.649
2008733.789366.759367.030
2007722.065357.998364.067

Malatya İl Haritası

Yorumlar