Trabzon Nüfusu Kaç?

Trabzon ‘un 2019 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
808.974

(808 Bin 974)

Yıllara (2007-2019) Göre Trabzon Nüfusu Grafiği

2019 Trabzon İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
OrtahisarTrabzon328.457161.085167.372
AkçaabatTrabzon125.84862.38263.466
AraklıTrabzon48.66024.42624.234
OfTrabzon43.08221.48821.594
YomraTrabzon41.51620.71920.797
ArsinTrabzon32.06316.18715.876
VakfıkebirTrabzon27.52513.50314.022
SürmeneTrabzon26.82413.54713.277
MaçkaTrabzon25.36312.66012.703
BeşikdüzüTrabzon23.32811.71911.609
ÇarşıbaşıTrabzon15.5627.9537.609
ÇaykaraTrabzon14.3797.2467.133
TonyaTrabzon14.1166.7837.333
DüzköyTrabzon13.9096.8287.081
ŞalpazarıTrabzon11.0155.4395.576
HayratTrabzon8.4904.2984.192
KöprübaşıTrabzon4.8512.4872.364
DernekpazarıTrabzon3.9861.9732.013

Yıllara (2007-2019) Göre Trabzon Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
2019808.974400.723408.251
2018807.903399.377408.526
2017786.326388.713397.613
2016779.379385.009394.370
2015768.417379.708388.709
2014766.782378.509388.273
2013758.237374.562383.675
2012757.898374.677383.221
2011757.353374.426382.927
2010763.714377.059386.655
2009765.127378.602386.525
2008748.982370.217378.765
2007740.569364.103376.466

Trabzon İl Haritası

Yorumlar