Trabzon Nüfusu Kaç?

Trabzon ‘un 2020 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
811.901

(811 Bin 901)

Yıllara (2007-2020) Göre Trabzon Nüfusu Grafiği

2020 Trabzon İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
OrtahisarTrabzon330.373162.332168.041
AkçaabatTrabzon127.33163.14164.190
AraklıTrabzon48.73424.36424.370
OfTrabzon43.75421.85321.901
YomraTrabzon43.32121.62421.697
ArsinTrabzon31.52515.64515.880
VakfıkebirTrabzon27.33213.40913.923
SürmeneTrabzon26.39113.16713.224
MaçkaTrabzon24.89312.57612.317
BeşikdüzüTrabzon23.71311.93011.783
ÇarşıbaşıTrabzon15.5867.9727.614
TonyaTrabzon13.9146.7357.179
ÇaykaraTrabzon13.8906.9806.910
DüzköyTrabzon13.8156.8097.006
ŞalpazarıTrabzon10.8465.3655.481
HayratTrabzon7.8833.9993.884
KöprübaşıTrabzon4.6522.3762.276
DernekpazarıTrabzon3.9481.9472.001

Yıllara (2007-2020) Göre Trabzon Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
2020811.901402.224409.677
2019808.974400.723408.251
2018807.903399.377408.526
2017786.326388.713397.613
2016779.379385.009394.370
2015768.417379.708388.709
2014766.782378.509388.273
2013758.237374.562383.675
2012757.898374.677383.221
2011757.353374.426382.927
2010763.714377.059386.655
2009765.127378.602386.525
2008748.982370.217378.765
2007740.569364.103376.466

Trabzon İl Haritası

Yorumlar