Isparta Nüfusu Kaç?

Isparta’nın 2018 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
441.412

(441 Bin 412)

 

Yıllara (2007-2018) Göre Isparta Nüfusu Grafiği

 

2018 Isparta İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

Isparta İlçeleriToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
Merkez258.375128.470129.905
Yalvaç46.64622.91023.736
Eğirdir32.43616.55115.885
Şarkikaraağaç25.57812.62712.951
Gelendost15.4147.5877.827
Keçiborlu14.3837.3117.072
Senirkent11.8115.7596.052
Sütçüler10.7075.4195.288
Gönen7.3643.6983.666
Uluborlu6.3883.1813.207
Atabey5.4772.7152.762
Aksu4.5332.2882.245
Yenişarbademli2.3001.1651.135

 

Yıllara (2007-2018) Göre Isparta Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
2018441.412219.681221.731
2017433.830218.617215.213
2016427.324212.720214.604
2015421.766210.152211.614
2014418.780208.837209.943
2013417.774208.146209.628
2012416.663207.658209.005
2011411.245205.423205.822
2010448.298242.472205.826
2009420.796214.788206.008
2008407.463204.080203.383
2007419.845218.146201.699

 

Isparta İl Haritası

Yorumlar