Isparta Nüfusu Kaç?

Isparta’nın 2020 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
440.304

(440 Bin 304)

Yıllara (2007-2020) Göre Isparta Nüfusu Grafiği

2020 Isparta İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
MerkezIsparta262.255129.955132.300
YalvaçIsparta46.30422.96723.337
EğirdirIsparta31.43515.83415.601
ŞarkikaraağaçIsparta24.88912.25912.630
GelendostIsparta15.1497.5107.639
KeçiborluIsparta13.8796.9656.914
SenirkentIsparta11.2315.4925.739
SütçülerIsparta9.9794.9834.996
GönenIsparta7.1573.6033.554
UluborluIsparta6.1843.1433.041
AtabeyIsparta5.6622.7762.886
AksuIsparta4.2442.1102.134
YenişarbademliIsparta1.9369291.007

Yıllara (2007-2020) Göre Isparta Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
2020440.304218.526221.778
2019444.914221.316223.598
2018441.412219.681221.731
2017433.830218.617215.213
2016427.324212.720214.604
2015421.766210.152211.614
2014418.780208.837209.943
2013417.774208.146209.628
2012416.663207.658209.005
2011411.245205.423205.822
2010448.298242.472205.826
2009420.796214.788206.008
2008407.463204.080203.383
2007419.845218.146201.699

Isparta İl Haritası

Yorumlar