Aksaray Nüfusu Kaç?

Aksaray’ın 2020 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
423.011

(423 Bin 11)

Yıllara (2007-2020) Göre Aksaray Nüfusu Grafiği

2020 Aksaray İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
MerkezAksaray308.393153.817154.576
OrtaköyAksaray32.32215.94716.375
EskilAksaray27.23813.76513.473
GülağaçAksaray19.6449.8749.770
SultanhanıAksaray11.3745.8195.555
GüzelyurtAksaray10.9675.5115.456
AğaçörenAksaray7.8273.8773.950
SarıyahşiAksaray5.2462.6222.624

Yıllara (2007-2020) Göre Aksaray Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
2020423.011211.232211.779
2019416.367207.390208.977
2018412.172204.792207.380
2017402.404200.233202.171
2016396.673197.362199.311
2015386.514192.688193.826
2014384.252191.091193.161
2013382.806190.540192.266
2012379.915188.945190.970
2011378.823187.892190.931
2010377.505186.956190.549
2009376.907187.633189.274
2008370.598183.953186.645
2007366.109180.007186.102

Aksaray İl Haritası

Yorumlar