Türkiye Nüfusu Kaç?

Türkiye’nin 2019 Yılı Toplam Nüfusu:
83.154.997

(83 milyon 154 bin 997)

 

Yıllara (2007-2019) Göre Türkiye Nüfusu Grafiği

 

2019 Türkiye İl (Şehir) Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

2020 yılında açıklanan resmi sonuçlara göre 2019 yılında Türkiye’nin en yüksek nüfuslu (kalabalık) ili İstanbul, en düşük nüfuslu ili ise Tunceli‘dir.
2014 yılı verilerine göre ise yüz ölçümü (alan) bakımından Türkiye’nin en büyük şehri 40.838km² ile Konya, en küçük şehri ise 798km² ile Yalova‘dır.

İllerToplam NüfusErkekKadın
İstanbul15.519.2677.790.2567.729.011
Ankara5.639.0762.793.8502.845.226
İzmir4.367.2512.174.3192.192.932
Bursa3.056.1201.530.9561.525.164
Antalya2.511.7001.265.1711.246.529
Adana2.237.9401.117.0321.120.908
Konya2.232.3741.108.9681.123.406
Şanlıurfa2.073.6141.045.9641.027.650
Gaziantep2.069.3641.044.7991.024.565
Kocaeli1.953.035988.098964.937
Mersin1.840.425919.594920.831
Diyarbakır1.756.353886.190870.163
Hatay1.628.894817.998810.896
Manisa1.440.611725.238715.373
Kayseri1.407.409705.545701.864
Samsun1.348.542669.055679.487
Balıkesir1.228.620613.474615.146
Kahramanmaraş1.154.102586.616567.486
Van1.136.757578.044558.713
Aydın1.110.972552.626558.346
Tekirdağ1.055.412542.646512.766
Denizli1.037.208517.716519.492
Sakarya1.029.650516.000513.650
Muğla983.142500.602482.540
Eskişehir887.475443.635443.840
Mardin838.778420.923417.855
Trabzon808.974400.723408.251
Malatya800.165398.249401.916
Erzurum762.062379.893382.169
Ordu754.198376.933377.265
Afyonkarahisar729.483362.447367.036
Sivas638.956319.624319.332
Adıyaman626.465316.112310.353
Tokat612.747304.938307.809
Batman608.659306.261302.398
Zonguldak596.053295.832300.221
Elazığ591.098293.415297.683
Kütahya579.257285.020294.237
Çanakkale542.157272.097270.060
Osmaniye538.759272.242266.517
Ağrı536.199277.887258.312
Çorum530.864263.354267.510
Şırnak529.615277.728251.887
Giresun448.400223.422224.978
Isparta444.914221.316223.598
Yozgat421.200210.127211.073
Aksaray416.367207.390208.977
Edirne413.903210.304203.599
Muş408.809208.534200.275
Düzce392.166196.494195.672
Kastamonu379.405189.247190.158
Uşak370.509184.529185.980
Niğde362.861182.177180.684
Kırklareli361.836185.070176.766
Bitlis348.115179.823168.292
Rize343.212171.571171.641
Amasya337.800170.407167.393
Siirt330.280169.211161.069
Bolu316.126156.777159.349
Nevşehir303.010150.047152.963
Kars285.410146.668138.742
Kırıkkale283.017141.865141.152
Hakkari280.991151.143129.848
Bingöl279.812141.818137.994
Yalova270.976135.909135.067
Burdur270.796136.377134.419
Karaman253.279126.648126.631
Karabük248.458124.291124.167
Kırşehir242.938120.557122.381
Erzincan234.747119.906114.841
Bilecik219.427112.027107.400
Sinop218.243108.927109.316
Iğdır199.442102.41797.025
Bartın198.24997.908100.341
Çankırı195.78998.68397.106
Artvin170.87585.97584.900
Gümüşhane164.52183.19681.325
Kilis142.49072.52069.970
Ardahan97.31950.69746.622
Bayburt84.84343.00641.837
Tunceli84.66046.08238.578

 

Yıllara (2007-2019) Göre Türkiye Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
201983.154.99741.721.13641.433.861
201882.003.88241.139.98040.863.902
201780.810.52540.535.13540.275.390
201679.814.87140.043.65039.771.221
201578.741.05339.511.19139.229.862
201477.695.90438.984.30238.711.602
201376.667.86438.473.36038.194.504
201275.627.38437.956.16837.671.216
201174.724.26937.532.95437.191.315
201073.722.98837.043.18236.679.806
200972.561.31236.462.47036.098.842
200871.517.10035.901.15435.615.946
200770.586.25635.376.53335.209.723

 

2019 Türkiye İlçe Toplam Nüfusu Tablosu

2020 yılında açıklanan resmi sonuçlara göre 2019 yılında Türkiye’nin en yüksek nüfuslu (kalabalık) ilçesi Esenyurt/İstanbul, en düşük nüfuslu ilçesi ise Yalıhüyük/Konya‘dır
2014 yılı verilerine göre ise yüz ölçümü (alan) bakımından Türkiye’nin en büyük ilçesi 4.036km² ile Merkez/Karaman, en küçük ilçesi ise 7km² ile Güngören/İstanbul‘dur.

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
Esenyurtİstanbul954.579492.456462.123
ÇankayaAnkara944.609452.729491.880
KeçiörenAnkara939.161460.957478.204
ŞahinbeyGaziantep926.544468.229458.315
OsmangaziBursa876.048439.958436.090
SeyhanAdana796.286395.833400.453
ŞehitkamilGaziantep794.931401.291393.640
Küçükçekmeceİstanbul792.821397.825394.996
Bağcılarİstanbul745.125378.676366.449
Pendikİstanbul711.894359.891352.003
Ümraniyeİstanbul710.280356.533353.747
YenimahalleAnkara687.093335.108351.985
MamakAnkara665.978332.512333.466
SelçukluKonya662.808326.077336.731
YıldırımBursa657.994331.532326.462
Bahçelievlerİstanbul611.059309.450301.609
EtimesgutAnkara587.052293.425293.627
MelikgaziKayseri571.166285.154286.012
KepezAntalya556.033282.676273.357
SincanAnkara535.637272.962262.675
Sultangaziİstanbul534.565272.613261.952
Üsküdarİstanbul531.825258.988272.837
Maltepeİstanbul513.316256.519256.797
Bucaİzmir510.695255.721254.974
MuratpaşaAntalya510.368250.364260.004
Gaziosmanpaşaİstanbul491.962247.455244.507
Kadıköyİstanbul482.713218.465264.248
Karabağlarİzmir480.925236.937243.988
Kartalİstanbul470.676232.838237.838
NilüferBursa465.956230.888235.068
MerkezBatman460.955231.358229.597
Başakşehirİstanbul460.259232.277227.982
Bornovaİzmir450.992223.684227.308
Esenlerİstanbul450.344231.039219.305
Avcılarİstanbul448.882225.530223.352
Kağıthaneİstanbul448.025226.687221.338
Fatihİstanbul443.090225.356217.734
MerkezElazığ439.687217.374222.313
Sancaktepeİstanbul436.733221.420215.313
OnikişubatKahramanmaraş431.848216.131215.717
Ataşehirİstanbul425.094208.469216.625
YüreğirAdana414.574208.685205.889
OdunpazarıEskişehir413.461204.183209.278
Eyüpsultanİstanbul400.513200.545199.968
KocasinanKayseri396.912197.248199.664
BağlarDiyarbakır396.102199.026197.076
AltındağAnkara389.510196.344193.166
AntakyaHatay383.354191.747191.607
GebzeKocaeli382.166194.430187.736
HaliliyeŞanlıurfa381.877192.054189.823
KayapınarDiyarbakır381.414193.005188.409
MerkezSivas381.325189.594191.731
EyyübiyeŞanlıurfa379.852191.592188.260
ÇukurovaAdana376.390181.529194.861
TepebaşıEskişehir370.150186.562183.588
İzmitKocaeli367.990182.376185.614
Beylikdüzüİstanbul352.412172.298180.114
Konakİzmir351.572171.491180.081
Karşıyakaİzmir349.290163.693185.597
Sarıyerİstanbul347.214171.914175.300
PamukkaleDenizli346.625172.882173.743
MeramKonya344.546170.595173.951
TarsusMersin342.373172.779169.594
KaratayKonya338.976170.440168.536
İlkadımSamsun338.614167.658170.956
Sultanbeyliİstanbul336.021172.436163.585
OrtahisarTrabzon328.457161.085167.372
AlanyaAntalya327.503166.556160.947
İpekyoluVan326.007163.026162.981
YeşilyurtMalatya319.618158.907160.711
Bayraklıİzmir312.264155.184157.080
MerkezefendiDenizli311.177153.970157.207
MerkezAdıyaman308.915155.396153.519
MerkezAfyonkarahisar306.908152.009154.899
BattalgaziMalatya304.787149.942154.845
ToroslarMersin303.010152.237150.773
MerkezAksaray301.661149.970151.691
MerkezÇorum297.224147.627149.597
EfelerAydın293.816145.217148.599
Zeytinburnuİstanbul293.574147.949145.625
Güngörenİstanbul289.441146.423143.018
Arnavutköyİstanbul282.488145.619136.869
Şişliİstanbul279.817136.739143.078
AdapazarıSakarya276.385137.644138.741
Bayrampaşaİstanbul274.735138.376136.359
İnegölBursa273.933138.076135.857
MerkezKütahya272.367134.136138.231
ÇorluTekirdağ270.944138.555132.389
MerkezOsmaniye268.647134.674133.973
Tuzlaİstanbul267.400136.758130.642
YenişehirMersin266.117128.403137.714
Çekmeköyİstanbul264.508132.612131.896
MerkezIsparta264.426131.179133.247
AkdenizMersin262.265133.085129.180
SiverekŞanlıurfa260.970131.983128.987
MerkezUşak256.669127.855128.814
KızıltepeMardin256.664129.037127.627
Büyükçekmeceİstanbul254.103125.886128.217
İskenderunHatay248.380124.396123.984
Beykozİstanbul248.260123.129125.131
MerkezDüzce247.419122.370125.049
YunusemreManisa246.440125.334121.106
ManavgatAntalya241.011123.778117.233
Beyoğluİstanbul233.323120.368112.955
Bakırköyİstanbul229.239107.348121.891
MerkezNiğde229.121114.661114.460
DulkadiroğluKahramanmaraş222.673114.229108.444
KaraköprüŞanlıurfa219.796112.467107.329
AltınorduOrdu217.640106.296111.344
AtakumSamsun215.633104.961110.672
MerkezBolu212.358105.011107.347
YenişehirDiyarbakır210.927106.326104.601
DarıcaKocaeli207.345105.091102.254
MezitliMersin204.240100.181104.059
SüleymanpaşaTekirdağ204.001104.52099.481
ViranşehirŞanlıurfa200.26799.665100.602
Çiğliİzmir200.211100.007100.204
MerkezTokat199.80599.87099.935
MerkezKırıkkale198.47798.448100.029
MerkezKaraman197.27698.30398.973
MerkezMuş195.32399.68095.643
Silivriİstanbul193.680109.64384.037
KonyaaltıAntalya190.04391.51498.529
YakutiyeErzurum186.99390.80096.193
Torbalıİzmir185.90893.99491.914
MerkezEdirne185.40893.04792.361
MerkezÇanakkale184.63191.04893.583
KaresiBalıkesir183.08489.09793.987
Beşiktaşİstanbul182.64983.98398.666
SarıçamAdana181.61092.75488.856
AltıeylülBalıkesir181.28691.30589.981
Menemenİzmir179.88191.91387.968
ArtukluMardin178.15489.70788.447
EreğliZonguldak175.62287.46588.157
BodrumMuğla175.43589.24486.191
ErcişVan175.10890.36784.741
ÇerkezköyTekirdağ174.52990.20584.324
AkhisarManisa173.02686.97986.047
PalandökenErzurum172.33784.48187.856
ŞehzadelerManisa171.13888.08283.056
KörfezKocaeli169.30485.37083.934
MerkezSiirt168.65986.13882.521
TurgutluManisa166.41883.74282.676
GölcükKocaeli165.66383.70381.960
MerkezBingöl164.83582.54982.286
TalasKayseri163.77381.79081.983
TuşbaVan162.84884.19178.657
SalihliManisa162.78780.83081.957
FethiyeMuğla162.68681.65681.030
MerkezErzincan161.19181.77979.412
CeyhanAdana160.97780.94880.029
NazilliAydın159.54478.27681.268
MerkezKırşehir157.63578.21379.422
BandırmaBalıkesir156.78779.25577.532
EdremitBalıkesir155.83776.97678.861
MerkezBartın155.76576.55879.207
DefneHatay154.82076.24078.580
MerkezKastamonu152.55376.26176.292
MerkezAğrı151.08377.13373.950
MerkezAmasya150.82877.63073.198
PursaklarAnkara150.48875.35375.135
LüleburgazKırklareli149.18475.31673.868
MerkezYalova149.06873.86675.202
CizreŞırnak148.69775.73372.964
MerkezNevşehir148.16073.21074.950
SerdivanSakarya147.50072.77974.721
MerkezRize147.41172.02575.386
EreğliKonya146.99873.75073.248
NizipGaziantep143.99471.65772.337
DerinceKocaeli142.84971.71371.136
BafraSamsun142.76171.20771.554
ElbistanKahramanmaraş141.53472.22969.305
ErdemliMersin141.47670.78870.688
MilasMuğla141.10771.53869.569
MerkezIğdır140.26771.23569.032
GölbaşıAnkara138.94470.00668.938
MerkezGiresun138.85868.26070.598
ÇarşambaSamsun138.54468.82069.724
Gaziemirİzmir137.80869.76868.040
SilopiŞırnak136.74970.86665.883
ÇayırovaKocaeli134.14668.30265.844
MerkezKarabük133.61566.26967.346
Ödemişİzmir132.87666.35666.520
ErganiDiyarbakır132.46367.25665.207
KozanAdana131.63366.43865.195
SerikAntalya129.41866.31763.101
ÜnyeOrdu128.10163.73464.367
EdremitVan127.50563.83763.668
AkçaabatTrabzon125.84862.38263.466
DörtyolHatay125.13862.96662.172
KadirliOsmaniye125.08362.65862.425
PolatlıAnkara125.07562.59962.476
MerkezZonguldak123.99761.32962.668
KahtaAdıyaman123.86162.97660.885
PatnosAğrı122.85064.83158.019
SamandağHatay122.22359.50662.717
SökeAydın121.48160.99860.483
KartepeKocaeli121.32661.62359.703
SilifkeMersin120.87361.06459.809
KapaklıTekirdağ120.48962.37658.113
DoğubayazıtAğrı119.80762.57757.230
FatsaOrdu119.09459.18659.908
YüksekovaHakkari118.91561.85957.056
BismilDiyarbakır118.25059.10859.142
MerkezKilis118.03359.82458.209
KuşadasıAydın116.96658.46258.504
KırıkhanHatay116.87658.74458.132
MerkezKars116.71258.91657.796
AkçakaleŞanlıurfa115.61559.14256.473
MerkezBurdur115.15959.02956.130
MenteşeMuğla115.05957.86957.190
MidyatMardin114.76357.35157.412
GemlikBursa113.49357.42756.066
SomaManisa109.94655.28454.662
NusaybinMardin108.17253.78354.389
Kemalpaşaİzmir107.55654.75852.798
MerkezYozgat106.28052.54853.732
SurDiyarbakır106.10852.98353.125
AlaşehirManisa104.62253.77950.843
Bergamaİzmir103.86752.35551.512
MerkezKırklareli103.04252.52450.518
SuruçŞanlıurfa102.26551.86450.401
BaşiskeleKocaeli102.24151.57750.664
TavşanlıKütahya101.46050.53750.923
MustafakemalpaşaBursa101.11950.37950.740
ReyhanlıHatay100.15150.68349.468
CanikSamsun99.14949.68149.468
MerkezÇankırı97.88249.12548.757
MudanyaBursa97.63147.67149.960
Menderesİzmir97.12349.02148.102
Aliağaİzmir96.97452.73944.235
ErbaaTokat95.61147.38448.227
BirecikŞanlıurfa95.12847.65847.470
VezirköprüSamsun95.09747.08548.012
MarmarisMuğla94.74949.71945.030
MerkezŞırnak93.98951.39142.598
AkşehirKonya93.88545.93447.951
GürsuBursa93.78847.42546.363
TatvanBitlis93.18948.28144.908
ArsuzHatay92.74947.20445.545
ÇubukAnkara90.76445.46745.297
ÇaycumaZonguldak90.55644.57645.980
BigaÇanakkale90.41845.26345.155
AkyazıSakarya90.36245.18345.179
HarranŞanlıurfa89.79844.95444.844
ErenlerSakarya89.12844.66444.464
CeylanpınarŞanlıurfa89.02045.05443.966
SilvanDiyarbakır86.73643.86442.872
DidimAydın86.68844.15042.538
HendekSakarya85.57042.23743.333
Tireİzmir84.80441.82842.976
DüziçiOsmaniye84.13342.27341.860
KaracabeyBursa83.92342.01341.910
KeşanEdirne83.37342.50440.869
BulanıkMuş80.64341.15939.484
AfşinKahramanmaraş80.44740.78839.659
Balçovaİzmir79.68138.92240.759
TurhalTokat79.60438.85240.752
SorgunYozgat79.53339.93039.603
OrhangaziBursa79.14539.76639.379
MerkezHakkari78.67241.95936.713
MerkezBilecik78.53340.75937.774
TürkoğluKahramanmaraş77.11241.07236.040
İdilŞırnak76.89538.79438.101
BesniAdıyaman76.67438.56938.105
ÇınarDiyarbakır75.64038.18837.452
BozüyükBilecik75.56638.22937.337
BeyşehirKonya74.46937.13337.336
GönenBalıkesir74.18336.96237.221
Çatalcaİstanbul73.71838.03735.681
AksuAntalya73.22037.49435.726
MerzifonAmasya72.27735.74636.531
TermeSamsun71.49235.57135.921
AyvalıkBalıkesir70.72034.88135.839
MerkezBitlis70.69936.63934.060
KumlucaAntalya70.42335.66534.758
PazarcıkKahramanmaraş69.09734.80434.293
MerkezBayburt68.77134.88133.890
SafranboluKarabük68.44034.51133.929
KestelBursa68.20434.16034.044
BulancakGiresun67.58233.64533.937
Urlaİzmir67.33933.71633.623
ÇumraKonya67.28233.73433.548
İslahiyeGaziantep67.02334.31832.705
AnamurMersin66.06833.46132.607
MerkezSinop65.84532.73433.111
DöşemealtıAntalya65.79433.61032.184
DeveliKayseri65.74533.04432.701
Narlıdereİzmir65.73733.35232.385
BucakBurdur65.33532.68632.649
NiksarTokat65.30832.43432.874
ÖzalpVan65.29633.26632.030
SeydişehirKonya64.82232.62932.193
KarasuSakarya64.79032.35332.437
ErgeneTekirdağ63.82133.16930.652
AziziyeErzurum63.50232.64930.853
SimavKütahya63.15530.92932.226
MutMersin62.63931.31831.321
ÇaldıranVan62.53031.98230.548
DerikMardin61.70630.72730.979
SeydikemerMuğla61.65332.26429.389
UzunköprüEdirne61.08730.79030.297
AltınözüHatay60.74531.00229.743
BurhaniyeBalıkesir60.49030.84829.642
BorNiğde60.46230.15830.304
KozlukBatman60.37530.43129.944
ÇivrilDenizli60.33329.90430.429
KurtalanSiirt60.18030.62829.552
KaşAntalya59.71630.80028.916
DevrekZonguldak57.58328.87228.711
KaramürselKocaeli57.55728.70828.849
HassaHatay56.51928.94127.578
MerkezGümüşhane56.39828.13828.260
BozovaŞanlıurfa55.42327.84927.574
KorkuteliAntalya55.35227.81827.534
AcıpayamDenizli55.35127.90427.447
SaruhanlıManisa55.34027.83027.510
SandıklıAfyonkarahisar55.33127.05028.281
KahramankazanAnkara54.80628.00826.798
ZileTokat54.29726.89327.404
IlgınKonya54.22826.75827.470
YenişehirBursa53.92126.76127.160
TekkeköySamsun52.93526.63926.296
KelkitGümüşhane52.60826.86725.741
İncirliovaAydın52.55626.22526.331
MalkaraTekirdağ52.45327.01125.442
GöksunKahramanmaraş52.25526.56125.694
KandıraKocaeli51.89729.16622.731
CihanbeyliKonya51.74825.85125.897
MalazgirtMuş50.92626.11324.813
KuluKonya50.82525.28025.545
ÇermikDiyarbakır50.81925.62225.197
GazipaşaAntalya50.55525.68424.871
DilovasıKocaeli50.55126.03924.512
GedizKütahya50.27424.40025.874
MuradiyeVan50.20625.73324.473
OrtacaMuğla50.02725.08324.944
KarapınarKonya49.97825.39824.580
GeyveSakarya49.95825.17024.788
BigadiçBalıkesir49.92625.55824.368
SarayTekirdağ49.60525.39524.210
ÇineAydın49.33924.50724.832
GölbaşıAdıyaman49.25324.79524.458
BaşkaleVan48.83824.76924.069
AraklıTrabzon48.66024.42624.234
FinikeAntalya48.53424.37424.160
KozluZonguldak48.50723.71024.797
ÇanÇanakkale48.46124.35224.109
BeypazarıAnkara48.37124.17224.199
SungurluÇorum48.15823.78424.374
BabaeskiKırklareli47.94424.67223.272
GüroymakBitlis47.82924.56923.260
DinarAfyonkarahisar47.40023.74323.657
YalvaçIsparta46.68823.20823.480
SuluovaAmasya46.64923.22923.420
KemerAntalya46.14324.09022.053
ElmadağAnkara45.55722.67522.882
KağızmanKars45.50523.23022.275
BolvadinAfyonkarahisar45.38423.03022.354
ArifiyeSakarya45.37523.89721.478
YatağanMuğla44.87922.57422.305
UludereŞırnak44.66025.26819.392
Seferihisarİzmir44.52622.40022.126
BoyabatSinop44.43522.02022.415
Çeşmeİzmir44.36322.59221.771
ÇayeliRize44.35122.23022.121
GeliboluÇanakkale44.34623.76320.583
KulaManisa44.00121.64522.356
GermencikAydın43.96821.86222.106
Kirazİzmir43.92522.24621.679
ŞemdinliHakkari43.88623.89819.988
ReşadiyeTokat43.87022.20521.665
AlaplıZonguldak43.85121.95421.897
Dikiliİzmir43.80621.92721.879
İznikBursa43.53121.58121.950
TavasDenizli43.32021.46521.855
OfTrabzon43.08221.48821.594
OsmancıkÇorum42.95421.21521.739
HilvanŞanlıurfa42.72421.66521.059
AkdağmadeniYozgat42.62121.44821.173
PayasHatay42.47721.55420.923
SapancaSakarya42.41621.08321.333
MerkezArdahan42.37421.83020.544
DalamanMuğla42.02422.29519.729
ÇiftlikköyYalova41.88221.00420.878
YomraTrabzon41.51620.71920.797
DiyadinAğrı41.51221.55919.953
ErzinHatay41.46320.81920.644
SarıkamışKars41.28021.89919.381
ArdeşenRize41.10620.50020.606
HalfetiŞanlıurfa40.87920.01720.862
AhlatBitlis40.69921.06819.631
Bayındırİzmir40.41420.13020.284
NurdağıGaziantep40.22120.20520.016
DemirciManisa40.04818.60421.444
TosyaKastamonu39.91619.32720.589
SinanpaşaAfyonkarahisar39.73419.75519.979
HavzaSamsun39.65619.50620.150
KovancılarElazığ39.07919.47419.605
ElmalıAntalya38.97219.61919.353
HorasanErzurum38.83719.80719.030
SusurlukBalıkesir38.70419.12819.576
DoğanşehirMalatya38.69019.79518.895
AkçakocaDüzce38.63919.03219.607
KırkağaçManisa38.45919.23119.228
MerkezTunceli38.42720.57417.853
ŞarkışlaSivas38.40819.01419.394
TaşköprüKastamonu37.81518.58219.233
Şileİstanbul37.69219.66018.032
DicleDiyarbakır37.67319.10218.571
EmirdağAfyonkarahisar37.36118.90218.459
YayladağıHatay37.00020.31416.686
KöyceğizMuğla36.92618.61018.316
Selçukİzmir36.82418.40318.421
ŞuhutAfyonkarahisar36.78818.26118.527
MazıdağıMardin36.30418.47617.828
AkyurtAnkara36.12318.46217.661
YahyalıKayseri36.07618.25617.820
SarıgölManisa35.89017.81618.074
ÜrgüpNevşehir35.82117.49518.326
BanazUşak35.77817.73718.041
KamanKırşehir35.76317.87217.891
EspiyeGiresun35.64918.71716.932
YerköyYozgat35.47617.32518.151
KulpDiyarbakır35.35717.82417.533
MerkezArtvin35.18617.48617.700
DursunbeyBalıkesir35.12217.24717.875
EşmeUşak34.88817.33317.555
KilimliZonguldak34.82917.44017.389
GürpınarVan34.39317.72116.672
HonazDenizli34.34319.41814.925
ÇınarcıkYalova34.34316.96217.381
BoğazlıyanYozgat34.26917.56516.704
GençBingöl34.18117.59216.589
GeredeBolu33.92616.87917.047
ŞereflikoçhisarAnkara33.82117.00516.816
Güzelbahçeİzmir33.72516.23617.489
SolhanBingöl33.65516.88716.768
BozdoğanAydın33.62716.97216.655
AyvacıkÇanakkale33.35616.71816.638
HizanBitlis33.33117.04916.282
BelenHatay33.31316.79316.520
SındırgıBalıkesir33.25316.05917.194
YıldızeliSivas32.79716.59916.198
ArabanGaziantep32.76116.49716.264
AvanosNevşehir32.74216.29516.447
HaniDiyarbakır32.67516.70715.968
OrtaköyAksaray32.63916.06616.573
EleşkirtAğrı32.59316.64215.951
AndırınKahramanmaraş32.50316.57715.926
İvrindiBalıkesir32.49216.23516.257
SarıkayaYozgat32.48916.28516.204
HayraboluTekirdağ32.26816.72915.539
ŞarköyTekirdağ32.26716.26516.002
Foçaİzmir32.26418.70513.559
KadınhanıKonya32.14416.21715.927
ErdekBalıkesir32.12016.23815.882
ArsinTrabzon32.06316.18715.876
İskilipÇorum31.89215.94315.949
OğuzeliGaziantep31.87916.27715.602
MutkiBitlis31.86916.58215.287
GöreleGiresun31.86215.85916.003
TireboluGiresun31.85415.78216.072
YeniceÇanakkale31.83515.85715.978
EğirdirIsparta31.63216.03515.597
PerşembeOrdu31.54216.38015.162
PazarRize31.39515.55715.838
ÇayAfyonkarahisar31.17915.19915.980
AlacaÇorum31.12115.52215.599
YahşihanKırıkkale31.01315.26715.746
HaymanaAnkara30.93016.09814.832
SasonBatman30.91115.97914.932
VartoMuş30.89715.62915.268
PervariSiirt30.85815.79415.064
SarayköyDenizli30.81015.50715.303
EzineÇanakkale30.66015.32115.339
TaşovaAmasya30.63515.00015.635
BünyanKayseri30.60317.16613.437
OltuErzurum30.51115.59614.915
AdilcevazBitlis30.49915.63514.864
BalaAnkara30.28016.56213.718
TutakAğrı30.17315.48214.691
KumruOrdu29.94515.05314.892
PamukovaSakarya29.74014.99014.750
BeşiriBatman29.66714.98014.687
BayramiçÇanakkale29.40014.51714.883
AltınovaYalova29.23715.45613.781
KarlıovaBingöl29.17414.86514.309
AkçadağMalatya29.06415.21613.848
MuratlıTekirdağ29.02814.81514.213
Kınıkİzmir28.80214.51414.288
PasinlerErzurum28.69114.59414.097
KorganOrdu28.60914.57014.039
ErmenekKaraman28.56514.55814.007
VizeKırklareli28.54114.75913.782
KızılcahamamAnkara28.35014.38413.966
GölköyOrdu28.33214.36313.969
GevaşVan28.23514.26713.968
KarakoçanElazığ28.14214.11714.025
İncesuKayseri27.96914.23213.737
İmamoğluAdana27.93814.07513.863
İhsaniyeAfyonkarahisar27.92914.03013.899
HavranBalıkesir27.85713.95113.906
KöşkAydın27.84614.08113.765
LapsekiÇanakkale27.83813.97013.868
KarayazıErzurum27.76214.13013.632
DargeçitMardin27.71113.77613.935
GördesManisa27.70313.64214.061
AlmusTokat27.65813.98413.674
NallıhanAnkara27.57913.68413.895
VakfıkebirTrabzon27.52513.50314.022
ÇiftlikNiğde27.37414.24213.132
FerizliSakarya27.34714.66212.685
İpsalaEdirne27.24614.21113.035
BuldanDenizli27.17913.28013.899
SarayönüKonya27.02613.50213.524
HopaArtvin26.95813.46713.491
SürmeneTrabzon26.82413.54713.277
KuyucakAydın26.67113.23913.432
BozyazıMersin26.59513.39113.204
SavurMardin26.58313.31313.270
EskilAksaray26.45213.35613.096
DemreAntalya26.36213.51312.849
HınısErzurum26.21213.28812.924
HasköyMuş26.19013.31412.876
DarendeMalatya26.16613.14713.019
MarmaraereğlisiTekirdağ26.00713.60612.401
BozkırKonya25.89412.59613.298
19.MaySamsun25.89313.02512.868
TekmanErzurum25.72312.98612.737
AlaçamSamsun25.43012.65212.778
GülnarMersin25.42013.00212.418
UlaMuğla25.40212.83612.566
MaçkaTrabzon25.36312.66012.703
GerzeSinop25.32712.57412.753
BaykanSiirt25.27512.89612.379
LiceDiyarbakır25.22213.37911.843
SuşehriSivas25.15912.44812.711
ŞarkikaraağaçIsparta25.15112.44112.710
GöleArdahan24.86312.96911.894
KorkutMuş24.83012.63912.191
İscehisarAfyonkarahisar24.68312.41612.267
KaynarcaSakarya24.13812.41011.728
PınarbaşıKayseri24.08012.54611.534
TuzlucaIğdır23.93712.61111.326
AyancıkSinop23.68611.78811.898
KarataşAdana23.67812.11211.566
GümüşhacıköyAmasya23.40211.80411.598
KoçarlıAydın23.39711.73911.658
DerecikHakkari23.37712.74510.632
BeşikdüzüTrabzon23.32811.71911.609
KaraçobanErzurum23.32211.82711.495
AşkaleErzurum23.15211.62911.523
KepsutBalıkesir23.14212.73910.403
ÇağlayanceritKahramanmaraş23.13311.93811.195
KocaaliSakarya22.93811.61911.319
SelimKars22.91011.79111.119
GemerekSivas22.84511.46211.383
BorçkaArtvin22.83111.66211.169
EğilDiyarbakır22.70411.41611.288
DatçaMuğla22.40311.44210.961
GölhisarBurdur22.39911.24211.157
YavuzeliGaziantep22.20511.25810.947
CideKastamonu22.19611.17311.023
AkkuşOrdu22.19211.56410.628
TomarzaKayseri22.16611.29610.870
BahçeOsmaniye22.15511.16010.995
ŞirvanSiirt22.11711.34110.776
AybastıOrdu22.02711.00311.024
ZaraSivas22.00511.21410.791
YunakKonya21.97211.00810.964
KaraisalıAdana21.94811.19410.754
DigorKars21.73011.32910.401
UlusBartın21.71210.78510.927
GülşehirNevşehir21.46810.47510.993
AralıkIğdır21.31311.3829.931
ŞiranGümüşhane21.28610.69410.592
KangalSivas21.27210.95710.315
GökçebeyZonguldak21.10810.48610.622
OsmaneliBilecik21.10510.53210.573
KavakSamsun21.07410.54510.529
İneboluKastamonu20.98010.35310.627
ArhaviArtvin20.92610.37010.556
DerinkuyuNevşehir20.77610.50110.275
ÇatakVan20.59210.8609.732
SarayVan20.49810.5289.970
ŞebinkarahisarGiresun20.45910.30410.155
SultanhisarAydın20.4589.98510.473
KaynaşlıDüzce20.45410.25510.199
AyvacıkSamsun20.44310.6429.801
SivaslıUşak20.38710.26610.121
SivrihisarEskişehir20.33010.32510.005
KaleDenizli20.31010.17110.139
YeniceKarabük20.31010.12710.183
UlukışlaNiğde20.22810.2799.949
GölyakaDüzce20.17910.2039.976
YusufeliArtvin20.15410.14810.006
ToprakkaleOsmaniye20.11911.9238.196
TaşlıçayAğrı20.02910.2489.781
SalıpazarıSamsun19.99010.2829.708
ÇilimliDüzce19.97611.5318.445
PozantıAdana19.97410.4059.569
GercüşBatman19.89210.0239.869
SelendiManisa19.8719.9469.925
EmetKütahya19.8649.59310.271
DurağanSinop19.81510.1359.680
PaluElazığ19.77610.0909.686
DereliGiresun19.73110.0789.653
KeşapGiresun19.6309.6709.960
GülağaçAksaray19.6159.8609.755
ÇekerekYozgat19.4679.6339.834
UlubeyOrdu19.4509.9979.453
OrhaneliBursa19.3879.5309.857
AcıgölNevşehir19.3629.8939.469
ManyasBalıkesir18.9369.3239.613
EruhSiirt18.93110.1168.815
MudurnuBolu18.8809.5189.362
ÇalDenizli18.8699.3099.560
GürünSivas18.7719.4959.276
AraçKastamonu18.6709.4679.203
HavsaEdirne18.6489.4089.240
MucurKırşehir18.5369.1949.342
PınarhisarKırklareli18.4569.9338.523
KaracasuAydın18.3899.0849.305
HekimhanMalatya18.3459.3239.022
SöğütBilecik18.1679.0809.087
HamurAğrı18.1529.4158.737
TortumErzurum18.1359.1019.034
ÇameliDenizli18.0399.1488.891
YumurtalıkAdana18.0269.2478.779
SavaştepeBalıkesir17.8448.8948.950
KeskinKırıkkale17.6209.7477.873
GergerAdıyaman17.5528.7958.757
ŞenkayaErzurum17.5118.7788.733
ŞavşatArtvin17.1168.5708.546
TufanbeyliAdana17.1028.8648.238
FekeAdana16.9198.8878.032
TercanErzincan16.8758.7918.084
SincikAdıyaman16.8558.3988.457
MesudiyeOrdu16.8098.7358.074
ÇerkeşÇankırı16.7928.5788.214
AsarcıkSamsun16.7788.3968.382
ÇatErzurum16.7088.6578.051
FındıklıRize16.6788.3148.364
ArpaçayKars16.6458.6577.988
HazroDiyarbakır16.6188.3838.235
AhmetliManisa16.5258.3088.217
LadikSamsun16.3688.1098.259
BeytüşşebapŞırnak16.3308.9127.418
DivriğiSivas16.2458.3527.893
ÇukurcaHakkari16.14110.6825.459
AladağAdana16.1218.3067.815
AltıntaşKütahya16.1088.0308.078
KocaköyDiyarbakır16.1068.1817.925
YeşilhisarKayseri16.0988.0868.012
BayatÇorum16.0937.7838.310
TürkeliSinop15.8597.8987.961
GümüşovaDüzce15.8427.9747.868
DoğanhisarKonya15.8107.6208.190
YağlıdereGiresun15.7937.8987.895
KöprüköyErzurum15.7848.1417.643
HüyükKonya15.6527.6338.019
GüneysuRize15.5967.8377.759
ÇarşıbaşıTrabzon15.5627.9537.609
ÇelikhanAdıyaman15.4707.9607.510
KargıÇorum15.4557.4767.979
GelendostIsparta15.2987.5377.761
Adalarİstanbul15.2388.0467.192
YeşilovaBurdur15.2257.3867.839
GölmarmaraManisa15.2127.6757.537
GöynükBolu15.0507.5807.470
YığılcaDüzce15.0087.6937.315
İspirErzurum14.9597.3897.570
MecitözüÇorum14.9347.4947.440
ÇiftelerEskişehir14.8787.4997.379
ŞefaatliYozgat14.8247.3707.454
SaimbeyliAdana14.7647.7557.009
BahçesarayVan14.7017.4977.204
YeşilliMardin14.6957.4977.198
DomaniçKütahya14.6527.2097.443
CumayeriDüzce14.6497.4367.213
ArıcakElazığ14.6207.5077.113
İkizceOrdu14.5707.5247.046
SultandağıAfyonkarahisar14.5666.9987.568
SarıoğlanKayseri14.5527.3187.234
SerinhisarDenizli14.4517.1967.255
ÇaykaraTrabzon14.3797.2467.133
ÇobanlarAfyonkarahisar14.3637.2247.139
AltınekinKonya14.3517.2807.071
PirazizGiresun14.3106.9847.326
ÇiçekdağıKırşehir14.1866.8817.305
GömeçBalıkesir14.1757.1117.064
KeçiborluIsparta14.1527.1726.980
AmasraBartın14.1517.1576.994
TonyaTrabzon14.1166.7837.333
GürgentepeOrdu14.1007.1846.916
IlgazÇankırı14.0987.0207.078
SöğütlüSakarya14.0887.1506.938
ÖmerliMardin14.0267.2566.770
MengenBolu13.9537.0206.933
KarakoyunluIğdır13.9257.1896.736
DüzköyTrabzon13.9096.8287.081
AyaşAnkara13.9007.3356.565
PütürgeMalatya13.8896.7867.103
SumbasOsmaniye13.8407.0906.750
ÇatalpınarOrdu13.8096.9306.879
YazıhanMalatya13.7867.0596.727
BaskilElazığ13.7646.9236.841
KalkandereRize13.7087.9955.713
KumluHatay13.6867.0896.597
MeriçEdirne13.6816.9956.686
ÜzümlüErzincan13.4936.7706.723
KozaklıNevşehir13.3796.6326.747
KürtünGümüşhane13.3766.9166.460
MusabeyliKilis13.3346.8496.485
PazarTokat13.3306.6656.665
NarmanErzurum13.3266.6916.635
EynesilGiresun13.2936.0877.206
KalecikAnkara13.2346.9226.312
KöprübaşıManisa13.1856.5116.674
SeyitgaziEskişehir13.0096.7286.281
EskipazarKarabük12.9966.7616.235
KarapürçekSakarya12.9826.6356.347
AltunhisarNiğde12.9616.5526.409
KoyulhisarSivas12.9366.3976.539
BalyaBalıkesir12.9326.4446.488
ÇavdırBurdur12.7966.2986.498
BuharkentAydın12.7936.3666.427
ÇamardıNiğde12.7156.2856.430
ÇaybaşıOrdu12.6876.4516.236
BozkurtDenizli12.6715.7376.934
DevrekaniKastamonu12.6586.3256.333
UlubeyUşak12.6486.2386.410
ÇayıralanYozgat12.5636.2546.309
TorulGümüşhane12.5046.3566.148
SaraykentYozgat12.4866.2786.208
YenipazarAydın12.4816.0166.465
HacılarKayseri12.4146.2636.151
Beydağİzmir12.3406.1826.158
GüçlükonakŞırnak12.2956.7645.531
NurhakKahramanmaraş12.2796.3435.936
HisarcıkKütahya12.0695.8366.233
HadimKonya12.0156.0185.997
KelesBursa11.9975.9186.079
OrtaÇankırı11.9786.2405.738
ErfelekSinop11.9265.9865.940
ŞabanözüÇankırı11.8696.0235.846
RefahiyeErzincan11.5936.0635.530
ÇüngüşDiyarbakır11.5395.8205.719
SarıvelilerKaraman11.4955.8935.602
AksekiAntalya11.4845.9195.565
ArdanuçArtvin11.4495.9065.543
SenirkentIsparta11.3955.5825.813
HacıbektaşNevşehir11.3025.5465.756
KadışehriYozgat11.2775.6365.641
MadenElazığ11.2755.6455.630
GüzelyurtAksaray11.2235.6285.595
EkinözüKahramanmaraş11.2215.9445.277
DazkırıAfyonkarahisar11.2045.6435.561
SultanhanıAksaray11.1475.7175.430
PertekTunceli11.0635.7675.296
AydıncıkMersin11.0235.6075.416
ŞalpazarıTrabzon11.0155.4395.576
AlpuEskişehir10.9745.6475.327
KarpuzluAydın10.9525.4475.505
KavaklıdereMuğla10.7925.4725.320
Karaburunİzmir10.7595.5455.214
KabataşOrdu10.6175.3135.304
AkyakaKars10.5845.6994.885
EnezEdirne10.5835.3955.188
GölpazarıBilecik10.4645.8034.661
PazaryeriBilecik10.3015.0245.277
SütçülerIsparta10.2955.2115.084
ArapgirMalatya10.2755.2315.044
AlucraGiresun10.2535.2505.003
GöynücekAmasya10.2075.1115.096
KarahallıUşak10.1395.1005.039
AydıncıkYozgat10.0795.0545.025
SusuzKars10.0445.1474.897
TefenniBurdur9.9184.8995.019
TutAdıyaman9.9055.1124.793
ÇamlıdereAnkara9.8255.1514.674
HafikSivas9.8194.8664.953
KarkamışGaziantep9.8065.0674.739
GüneyDenizli9.8024.8384.964
BaşmakçıAfyonkarahisar9.7884.8864.902
MarmaraBalıkesir9.7305.2234.507
ÇeltikKonya9.7134.9514.762
BüyükorhanBursa9.6664.7684.898
SarızKayseri9.5834.9024.681
ArmutluYalova9.5434.8984.645
HocalarAfyonkarahisar9.4964.7364.760
BozkurtKastamonu9.4684.8254.643
GökçeadaÇanakkale9.4405.2454.195
ÇıldırArdahan9.3434.9214.422
GüneysınırKonya9.2884.6884.600
DemirözüBayburt9.2474.7254.522
KemalpaşaArtvin9.2244.6724.552
DeliceKırıkkale9.0754.5814.494
ÇamaşOrdu9.0584.6234.435
AltınyaylaSivas9.0044.5604.444
YeşilyurtTokat8.9694.3974.572
AslanapaKütahya8.9454.4254.520
SivriceElazığ8.9104.3354.575
GüdülAnkara8.8924.3964.496
İliçErzincan8.8774.6424.235
UlaşSivas8.8704.5944.276
DemirköyKırklareli8.8564.8703.986
EflaniKarabük8.8234.3864.437
EceabatÇanakkale8.7844.4334.351
HanakArdahan8.7764.5574.219
ÇardakDenizli8.7364.4204.316
YakakentSamsun8.6854.2764.409
ÇayırlıErzincan8.5824.4484.134
İyidereRize8.5544.3334.221
AdaklıBingöl8.5504.5314.019
EmirgaziKonya8.5354.3354.200
HayratTrabzon8.4904.2984.192
KurşunluÇankırı8.4664.3604.106
ArtovaTokat8.3744.1814.193
KöseGümüşhane8.3494.2254.124
ÇamlıyaylaMersin8.3264.2784.048
BaşçiftlikTokat8.3234.2384.085
DadayKastamonu8.3194.1054.214
ÇamolukGiresun8.2894.3303.959
GülyalıOrdu8.2694.1354.134
MihalıççıkEskişehir8.1714.1514.020
UzundereErzurum8.1534.1114.042
AğlasunBurdur8.0784.0244.054
KaramanlıBurdur8.0164.0223.994
GüceGiresun7.9924.0473.945
SamsatAdıyaman7.9804.1113.869
AğaçörenAksaray7.9723.9614.011
AyrancıKaraman7.9653.9983.967
ÇemişgezekTunceli7.8774.0573.820
YapraklıÇankırı7.8563.7704.086
MahmudiyeEskişehir7.8083.9973.811
KuluncakMalatya7.7833.9233.860
MazgirtTunceli7.7784.2313.547
GündoğmuşAntalya7.7373.8253.912
BayatAfyonkarahisar7.6733.7733.900
İmranlıSivas7.6684.0093.659
DerepazarıRize7.6533.9683.685
ArguvanMalatya7.6263.8733.753
SulusarayTokat7.5983.8353.763
AkpınarKırşehir7.4653.7143.751
BahşılıKırıkkale7.3993.6933.706
EvcilerAfyonkarahisar7.3673.6903.677
KabadüzOrdu7.3473.8923.455
AzdavayKastamonu7.3243.7273.597
KızılırmakÇankırı7.3043.6233.681
SüloğluEdirne7.2874.4392.848
GönenIsparta7.1853.6273.558
ÇamlıhemşinRize7.1473.6303.517
İkizdereRize7.1353.9623.173
OrtaköyÇorum7.0693.5653.504
KebanElazığ7.0683.4613.607
ÇatalzeytinKastamonu7.0553.4893.566
MurgulArtvin7.0313.6943.337
SulakyurtKırıkkale6.9533.6743.279
YeniçağaBolu6.9473.4893.458
TaraklıSakarya6.9333.5243.409
TermalYalova6.9033.7233.180
HasankeyfBatman6.8593.4903.369
BekilliDenizli6.8263.2473.579
AydıntepeBayburt6.8253.4003.425
DörtdivanBolu6.7503.2763.474
KemahErzincan6.6973.4743.223
OvacıkTunceli6.6963.8042.892
PosofArdahan6.6293.5043.125
KurucaşileBartın6.6213.4083.213
DoğankentGiresun6.6133.3923.221
LalapaşaEdirne6.5903.5153.075
TuzlukçuKonya6.5293.1973.332
İnönüEskişehir6.5143.3613.153
BalışeyhKırıkkale6.4783.3793.099
OlurErzurum6.4693.2373.232
EldivanÇankırı6.4603.2183.242
BabadağDenizli6.4453.3033.142
UğurludağÇorum6.4163.2813.135
BeylikovaEskişehir6.4003.3013.099
BeyağaçDenizli6.3973.2723.125
HarmancıkBursa6.3843.1033.281
SaraydüzüSinop6.3343.2103.124
ÇavdarhisarKütahya6.3033.0353.268
TaşkentKonya6.2963.1783.118
UluborluIsparta6.2873.1573.130
HozatTunceli6.2553.8042.451
AkkışlaKayseri6.2473.1663.081
ÇanakçıGiresun6.2323.1193.113
AlacakayaElazığ6.1513.1922.959
KaleMalatya6.0853.0013.084
DerebucakKonya6.0313.0263.005
ŞaphaneKütahya6.0302.9133.117
ElbeyliKilis5.9863.2192.767
DodurgaÇorum5.9312.8843.047
FelahiyeKayseri5.8612.9802.881
PınarbaşıKastamonu5.8413.0562.785
AkörenKonya5.8382.9312.907
KüreKastamonu5.7742.9722.802
AtabeyIsparta5.7612.8452.916
GünyüzüEskişehir5.6712.8042.867
SarıyahşiAksaray5.6582.8322.826
DoğanyurtKastamonu5.6512.8482.803
AtkaracalarÇankırı5.5342.8492.685
BaklanDenizli5.5242.7452.779
AltınyaylaBurdur5.5192.7672.752
BoztepeKırşehir5.4642.7602.704
YenifakılıYozgat5.3862.6412.745
İhsangaziKastamonu5.3812.5992.782
DamalArdahan5.3342.9162.418
AkıncılarSivas5.3262.7562.570
OğuzlarÇorum5.2522.5442.708
PolateliKilis5.1372.6282.509
ÇeltikçiBurdur5.1342.4572.677
KemaliyeErzincan5.1062.7222.384
PazarlarKütahya5.0862.4892.597
SebenBolu5.0832.4032.680
DikmenSinop5.0162.5822.434
SarıcakayaEskişehir4.8542.4122.442
KöprübaşıTrabzon4.8512.4872.364
HasanbeyliOsmaniye4.7822.4642.318
AhırlıKonya4.7532.3292.424
KorgunÇankırı4.6262.3702.256
LaçinÇorum4.5992.3452.254
KiğıBingöl4.5782.5971.981
AksuIsparta4.5572.2872.270
ŞenpazarKastamonu4.5232.3592.164
ÇandırYozgat4.4502.1602.290
KazımkarabekirKaraman4.3282.0122.316
OvacıkKarabük4.2742.2372.037
DerbentKonya4.2672.0692.198
TilloSiirt4.2602.2981.962
ÖzvatanKayseri4.1642.0982.066
AbanaKastamonu4.1132.1711.942
HalkapınarKonya4.0662.0142.052
HanönüKastamonu4.0602.0522.008
DoğanyolMalatya4.0512.0462.005
SeydilerKastamonu4.0142.0022.012
DernekpazarıTrabzon3.9861.9732.013
PazaryoluErzurum3.9752.0011.974
AkçakentKırşehir3.8891.9231.966
HamamözüAmasya3.8021.8871.915
BoğazkaleÇorum3.7661.8911.875
GölovaSivas3.6641.8861.778
BaşyaylaKaraman3.6501.8841.766
PehlivanköyKırklareli3.5051.7821.723
PülümürTunceli3.3751.9831.392
KarakeçiliKırıkkale3.3691.7101.659
KemerBurdur3.2171.5671.650
NazımiyeTunceli3.1891.8621.327
KıbrıscıkBolu3.1791.6011.578
MihalgaziEskişehir3.1381.5551.583
EvrenAnkara3.0971.5341.563
AğlıKastamonu3.0941.5541.540
İbradıAntalya3.0321.5551.477
BozcaadaÇanakkale2.9881.6101.378
DumlupınarKütahya2.9441.4881.456
BayramörenÇankırı2.9241.5071.417
YenipazarBilecik2.8771.4031.474
DoğanşarSivas2.8421.4211.421
YedisuBingöl2.8181.5421.276
ÇelebiKırıkkale2.6331.3661.267
AğınElazığ2.6261.2971.329
HemşinRize2.4781.2201.258
İnhisarBilecik2.4141.1971.217
OtlukbeliErzincan2.3331.2171.116
KızılörenAfyonkarahisar2.3291.1021.227
KofçazKırklareli2.3081.2141.094
HanEskişehir2.1171.1101.007
YenişarbademliIsparta2.0871.0351.052
YayladereBingöl2.0211.255766
YalıhüyükKonya1.629797832

 

Türkiye Ülke Haritası

2014 yılı verilerine göre Türkiye yüz ölçümü (alan) 780.043km²’dir.

13 Yorum

  1. merhaba,

    illere göre göç alma ve göç verme istatistikleri var mı acaba
    bir de hangi ilde (hatta seçilen bir ilin seçilen bir ilçesinde) en çok hangi ile kayıtlı kişiler var
    bir de bizim memleketten en çok yabancı ülkelere temelli göç edenlerin dağılımı

    güzel olabilirler…

Yorumlar