Hatay Nüfusu Kaç?

Hatay ‘ın 2020 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
1.659.320

(1 Milyon 659 Bin 320)

Yıllara (2007-2020) Göre Hatay Nüfusu Grafiği

2020 Hatay İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
AntakyaHatay389.377194.966194.411
İskenderunHatay250.964125.665125.299
DefneHatay160.06678.78181.285
DörtyolHatay127.39963.98363.416
SamandağHatay124.23760.64663.591
KırıkhanHatay119.02859.69859.330
ReyhanlıHatay103.41752.30851.109
ArsuzHatay97.21749.67847.539
AltınözüHatay60.58930.88729.702
HassaHatay57.36129.31428.047
PayasHatay43.64722.05921.588
ErzinHatay41.76920.97620.793
YayladağıHatay36.90820.25916.649
BelenHatay33.89616.98616.910
KumluHatay13.4456.9406.505

Yıllara (2007-2020) Göre Hatay Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
20201.659.320833.146826.174
20191.628.894817.998810.896
20181.609.856809.484800.372
20171.575.226790.209785.017
20161.555.165780.854774.311
20151.533.507769.131764.376
20141.519.836763.832756.004
20131.503.066756.248746.818
20121.483.674743.385740.289
20111.474.223741.695732.528
20101.480.571756.196724.375
20091.448.418733.163715.255
20081.413.287708.579704.708
20071.386.224696.050690.174

Hatay İl Haritası

Yorumlar