Hatay Nüfusu Kaç?

Hatay ‘ın 2019 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
1.628.894

(1 Milyon 628 Bin 894)

Yıllara (2007-2019) Göre Hatay Nüfusu Grafiği

2019 Hatay İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
AntakyaHatay383.354191.747191.607
İskenderunHatay248.380124.396123.984
DefneHatay154.82076.24078.580
DörtyolHatay125.13862.96662.172
SamandağHatay122.22359.50662.717
KırıkhanHatay116.87658.74458.132
ReyhanlıHatay100.15150.68349.468
ArsuzHatay92.74947.20445.545
AltınözüHatay60.74531.00229.743
HassaHatay56.51928.94127.578
PayasHatay42.47721.55420.923
ErzinHatay41.46320.81920.644
YayladağıHatay37.00020.31416.686
BelenHatay33.31316.79316.520
KumluHatay13.6867.0896.597

Yıllara (2007-2019) Göre Hatay Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
20191.628.894817.998810.896
20181.609.856809.484800.372
20171.575.226790.209785.017
20161.555.165780.854774.311
20151.533.507769.131764.376
20141.519.836763.832756.004
20131.503.066756.248746.818
20121.483.674743.385740.289
20111.474.223741.695732.528
20101.480.571756.196724.375
20091.448.418733.163715.255
20081.413.287708.579704.708
20071.386.224696.050690.174

Hatay İl Haritası

Yorumlar