Ankara Nüfusu Kaç?

Ankara’nın 2019 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
5.639.076

(5 Milyon 639 Bin 76)

 

Yıllara (2007-2019) Göre Ankara Nüfusu Grafiği

 

2019 Ankara İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
ÇankayaAnkara944.609452.729491.880
KeçiörenAnkara939.161460.957478.204
YenimahalleAnkara687.093335.108351.985
MamakAnkara665.978332.512333.466
EtimesgutAnkara587.052293.425293.627
SincanAnkara535.637272.962262.675
AltındağAnkara389.510196.344193.166
PursaklarAnkara150.48875.35375.135
GölbaşıAnkara138.94470.00668.938
PolatlıAnkara125.07562.59962.476
ÇubukAnkara90.76445.46745.297
KahramankazanAnkara54.80628.00826.798
BeypazarıAnkara48.37124.17224.199
ElmadağAnkara45.55722.67522.882
AkyurtAnkara36.12318.46217.661
ŞereflikoçhisarAnkara33.82117.00516.816
HaymanaAnkara30.93016.09814.832
BalaAnkara30.28016.56213.718
KızılcahamamAnkara28.35014.38413.966
NallıhanAnkara27.57913.68413.895
AyaşAnkara13.9007.3356.565
KalecikAnkara13.2346.9226.312
ÇamlıdereAnkara9.8255.1514.674
GüdülAnkara8.8924.3964.496
EvrenAnkara3.0971.5341.563

 

Yıllara (2007-2019) Göre Ankara Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
20195.639.0762.793.8502.845.226
20185.503.9852.728.9002.775.085
20175.445.0262.702.4922.742.534
20165.346.5182.653.4312.693.087
20155.270.5752.621.2352.649.340
20145.150.0722.562.8052.587.267
20135.045.0832.507.5252.537.558
20124.965.5422.474.4562.491.086
20114.890.8932.439.0582.451.835
20104.771.7162.379.2262.392.490
20094.650.8022.318.6332.332.169
20084.548.9392.267.7792.281.160
20074.466.7562.225.0332.241.723

 

Ankara İl Haritası

Yorumlar