Ankara Nüfusu Kaç?

Ankara’nın 2020 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
5.663.322

(5 Milyon 663 Bin 322)

Yıllara (2007-2020) Göre Ankara Nüfusu Grafiği

2020 Ankara İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
KeçiörenAnkara938.568460.765477.803
ÇankayaAnkara925.828445.235480.593
YenimahalleAnkara695.395339.219356.176
MamakAnkara669.465333.567335.898
EtimesgutAnkara595.305297.021298.284
SincanAnkara549.108279.108270.000
AltındağAnkara396.165199.393196.772
PursaklarAnkara157.08278.53478.548
GölbaşıAnkara140.64970.95069.699
PolatlıAnkara126.62363.11163.512
ÇubukAnkara91.14245.67545.467
KahramankazanAnkara56.73629.00327.733
BeypazarıAnkara48.73224.35924.373
ElmadağAnkara45.12222.95022.172
AkyurtAnkara37.45619.12818.328
ŞereflikoçhisarAnkara33.31016.64216.668
HaymanaAnkara28.92215.07213.850
KızılcahamamAnkara27.50713.94313.564
NallıhanAnkara27.43413.62113.813
BalaAnkara25.78014.10911.671
AyaşAnkara13.6867.3726.314
KalecikAnkara12.9416.7276.214
ÇamlıdereAnkara8.8834.6534.230
GüdülAnkara8.4384.2114.227
EvrenAnkara3.0451.5091.536

Yıllara (2007-2020) Göre Ankara Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
20205.663.3222.805.8772.857.445
20195.639.0762.793.8502.845.226
20185.503.9852.728.9002.775.085
20175.445.0262.702.4922.742.534
20165.346.5182.653.4312.693.087
20155.270.5752.621.2352.649.340
20145.150.0722.562.8052.587.267
20135.045.0832.507.5252.537.558
20124.965.5422.474.4562.491.086
20114.890.8932.439.0582.451.835
20104.771.7162.379.2262.392.490
20094.650.8022.318.6332.332.169
20084.548.9392.267.7792.281.160
20074.466.7562.225.0332.241.723

Yıllara (2007-2020) Göre Ankara Nüfus Piramidi

Yaş gruplarındaki sayıların 2007-2020 arasında nasıl değiştiği incelendiğinde yaşlı sayısının gittikçe arttığı dikkat çekmektedir. Aralarında büyük fark olmasa da en yaşlı gruplardaki kadınların erkeklerden daha fazla olduğu yani kadınların daha uzun yaşadığı anlaşılmaktadır.

Ankara Nüfus Piramidi 2020

Ankara İl Haritası

Yorumlar