Kars Nüfusu Kaç?

Kars’ın 2020 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
284.923

(284 Bin 923)

Yıllara (2007-2020) Göre Kars Nüfusu Grafiği

2020 Kars İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
MerkezKars118.20160.93857.263
KağızmanKars45.44923.13322.316
SarıkamışKars40.15821.06319.095
SelimKars22.97111.76711.204
DigorKars21.49011.13710.353
ArpaçayKars16.2768.4047.872
AkyakaKars10.4545.6164.838
SusuzKars9.9245.0924.832

Yıllara (2007-2020) Göre Kars Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
2020284.923147.150137.773
2019285.410146.668138.742
2018288.878149.510139.368
2017287.654149.481138.173
2016289.786150.515139.271
2015292.660152.040140.620
2014296.466153.676142.790
2013300.874155.625145.249
2012304.821158.403146.418
2011305.755159.179146.576
2010301.766154.817146.949
2009306.536159.411147.125
2008312.128163.678148.450
2007312.205161.787150.418

Kars İl Haritası

Yorumlar