Antalya Nüfusu Kaç?

Antalya’nın 2019 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
2.511.700

(2 Milyon 511 Bin 700)

 

Yıllara (2007-2019) Göre Antalya Nüfusu Grafiği

 

2019 Antalya İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
KepezAntalya556.033282.676273.357
MuratpaşaAntalya510.368250.364260.004
AlanyaAntalya327.503166.556160.947
ManavgatAntalya241.011123.778117.233
KonyaaltıAntalya190.04391.51498.529
SerikAntalya129.41866.31763.101
AksuAntalya73.22037.49435.726
KumlucaAntalya70.42335.66534.758
DöşemealtıAntalya65.79433.61032.184
KaşAntalya59.71630.80028.916
KorkuteliAntalya55.35227.81827.534
GazipaşaAntalya50.55525.68424.871
FinikeAntalya48.53424.37424.160
KemerAntalya46.14324.09022.053
ElmalıAntalya38.97219.61919.353
DemreAntalya26.36213.51312.849
AksekiAntalya11.4845.9195.565
GündoğmuşAntalya7.7373.8253.912
İbradıAntalya3.0321.5551.477

 

Yıllara (2007-2019) Göre Antalya Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
20192.511.7001.265.1711.246.529
20182.426.3561.222.0861.204.270
20172.364.3961.192.5821.171.814
20162.328.5551.174.9361.153.619
20152.288.4561.156.0761.132.380
20142.222.5621.122.9971.099.565
20132.158.2651.090.8431.067.422
20122.092.5371.058.0701.034.467
20112.043.4821.034.6551.008.827
20101.978.3331.001.908976.425
20091.919.729973.554946.175
20081.859.275942.262917.013
20071.789.295908.000881.295

 

Antalya İl Haritası

Yorumlar