Antalya Nüfusu Kaç?

Antalya’nın 2020 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
2.548.308

(2 Milyon 548 Bin 308)

Yıllara (2007-2020) Göre Antalya Nüfusu Grafiği

2020 Antalya İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
KepezAntalya574.183291.888282.295
MuratpaşaAntalya513.035250.984262.051
AlanyaAntalya333.104169.227163.877
ManavgatAntalya242.490124.182118.308
KonyaaltıAntalya189.07891.20597.873
SerikAntalya130.58966.68963.900
AksuAntalya74.57038.17336.397
KumlucaAntalya71.93136.30935.622
DöşemealtıAntalya69.30035.37233.928
KaşAntalya60.83931.30629.533
KorkuteliAntalya55.58827.87627.712
GazipaşaAntalya51.55526.10225.453
FinikeAntalya49.30724.70824.599
KemerAntalya45.08223.51121.571
ElmalıAntalya39.36519.81219.553
DemreAntalya26.89613.78013.116
AksekiAntalya10.9575.6085.349
GündoğmuşAntalya7.4923.7103.782
İbradıAntalya2.9471.5011.446

Yıllara (2007-2020) Göre Antalya Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
20202.548.3081.281.9431.266.365
20192.511.7001.265.1711.246.529
20182.426.3561.222.0861.204.270
20172.364.3961.192.5821.171.814
20162.328.5551.174.9361.153.619
20152.288.4561.156.0761.132.380
20142.222.5621.122.9971.099.565
20132.158.2651.090.8431.067.422
20122.092.5371.058.0701.034.467
20112.043.4821.034.6551.008.827
20101.978.3331.001.908976.425
20091.919.729973.554946.175
20081.859.275942.262917.013
20071.789.295908.000881.295

Antalya İl Haritası

Yorumlar