Kayseri Nüfusu Kaç?

Kayseri ‘nin 2019 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
1.407.409

(1 Milyon 407 Bin 409)

Yıllara (2007-2019) Göre Kayseri Nüfusu Grafiği

2019 Kayseri İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
MelikgaziKayseri571.166285.154286.012
KocasinanKayseri396.912197.248199.664
TalasKayseri163.77381.79081.983
DeveliKayseri65.74533.04432.701
YahyalıKayseri36.07618.25617.820
BünyanKayseri30.60317.16613.437
İncesuKayseri27.96914.23213.737
PınarbaşıKayseri24.08012.54611.534
TomarzaKayseri22.16611.29610.870
YeşilhisarKayseri16.0988.0868.012
SarıoğlanKayseri14.5527.3187.234
HacılarKayseri12.4146.2636.151
SarızKayseri9.5834.9024.681
AkkışlaKayseri6.2473.1663.081
FelahiyeKayseri5.8612.9802.881
ÖzvatanKayseri4.1642.0982.066

Yıllara (2007-2019) Göre Kayseri Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
20191.407.409705.545701.864
20181.389.680696.658693.022
20171.376.722689.595687.127
20161.358.980681.269677.711
20151.341.056672.828668.228
20141.322.376663.249659.127
20131.295.355649.851645.504
20121.274.968640.095634.873
20111.255.349631.165624.184
20101.234.651621.667612.984
20091.205.872607.022598.850
20081.184.386595.275589.111
20071.165.088584.656580.432

Kayseri İl Haritası

Yorumlar