Kayseri Nüfusu Kaç?

Kayseri ‘nin 2020 Yılı Toplam Nüfusu Ne:
1.421.455

(1 Milyon 421 Bin 455)

Yıllara (2007-2020) Göre Kayseri Nüfusu Grafiği

2020 Kayseri İlçeleri Toplam Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

İlçeİlToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
MelikgaziKayseri582.055290.385291.670
KocasinanKayseri400.726199.526201.200
TalasKayseri165.12782.48782.640
DeveliKayseri66.25033.22633.024
YahyalıKayseri36.20818.27217.936
BünyanKayseri30.11316.96913.144
İncesuKayseri28.56714.57013.997
PınarbaşıKayseri22.90011.97310.927
TomarzaKayseri22.02811.23510.793
YeşilhisarKayseri15.9357.9887.947
SarıoğlanKayseri14.1077.0747.033
HacılarKayseri12.4436.2976.146
SarızKayseri9.5374.8894.648
AkkışlaKayseri5.9993.0392.960
FelahiyeKayseri5.5692.8202.749
ÖzvatanKayseri3.8911.9601.931

Yıllara (2007-2020) Göre Kayseri Nüfusu ve Kadın/Erkek Sayısı Tablosu

YılToplam NüfusErkek NüfusuKadın Nüfusu
20201.421.455712.710708.745
20191.407.409705.545701.864
20181.389.680696.658693.022
20171.376.722689.595687.127
20161.358.980681.269677.711
20151.341.056672.828668.228
20141.322.376663.249659.127
20131.295.355649.851645.504
20121.274.968640.095634.873
20111.255.349631.165624.184
20101.234.651621.667612.984
20091.205.872607.022598.850
20081.184.386595.275589.111
20071.165.088584.656580.432

Kayseri İl Haritası

Yorumlar